| AvalohAlyn a întrebat:

Vă recomand un site:www.everystudent.ro unde putem studia și găsi răspunsuri la subiecte și intrebari legate de Dumnezeu,religie, spiritualitate, credință, probleme de viață dar și existența lui Dumnezeu.E cel mai super site pentru studiat și aflat răspunsuri din toate câte știu.
Voi mai știți și alte site-uri?
Ce aplicații și site-uri despre acest subiect mai cunoașteți? Știați site-ul acesta?

41 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Partea proasta e ca pentru nimic, omul va primi un infinit pe hartie, deci si mai putin decat nimicul pe care l-a facut omul in viata.

| Celcestietot a răspuns (pentru Algo098):

Infinitul este energie, iar energia nu se pierde conform uneia din teoriile termodinamicii, deci, acesta este cat se poate de real, iar acea teorie intareste cuvintele Bibliei cu privire la vesnicie.

| Celcestietot a răspuns (pentru Algo098):

Ceea ce se vede pe hartie a fost scris la comanda divinitatii.

| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Gandeste-te la schimbul de energie. Daca pentru ce faci in viata care e nimic si primesti infinit, vezi cat de puternice sunt cuvintele din biblie. Schimbi nimic pe infinit. E logica puternica, biblica.

| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Oricine poate spune ca divinitatea i-a dictat fanteziile pe care le scrie pe hartie. Mai trebuie si putina logica ca sa nu te lasi inselat de niste scamatori.

| Celcestietot a răspuns (pentru Algo098):

Nu este chiar nimic, este mai insesizabila treaba pentru novici, experientele avute duc la cresterea sau scaderea nivelului de energie.

| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Clar, doar scamatorii au acces la informatii privilegiate si din generozitate impartasesc si cu ceilalti (nestiutori) pretioasele cunostinte si invataturi divine.

| Celcestietot a răspuns (pentru Algo098):

Si ce este rau in faptul ca vreau sa iti impartasesc, sa te ajut? Asta scrie in Biblie, nu este dintr-o sursa privata, ci aceasta este una publica, deci accesibila oricui. Am gresit cu ceva ca iti ofer ajutorul meu? Tu cand ne spui noua aici pe site ca Dumnezeu nu exista, nu faci scamatorii cu noi?

| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Eu spun ce se vede cu ochiul liber, iar tu spui fanteziile din carti primitive. Probabil ca omul era mult mai destept inainte de a scris asa minunatie de carte si acum e mai prost. Cu cat trece timpul e mai prost nu e asa destept ca scamatorii care au scris cartea cu povesti. Ar trebui nici sa nu mai merg cu masina sau sa ma uit la tv ca e ceva rau. Mai bine citesc povestile scamatorilor scrise cu cateva sute de ani in urma, ca de acolo izvoraste adevarul si dupa ce fac efortul asta urias si plin de valoare, (ãsta cu cititul povestilor), divinitatea inexistenta, buna si iubitoare, atotputernica (care cu puterea si iubirea pe care le are lasa oamenii bolnavi in spitale) imi va darui viata infinita pentru nimicul pe care l-am facut. Asta da adevar si cunoastere. Nici nu ma mai trag din maimuta, sunt fiul divinitatii care l-a facut pe tata sa pofteasca la mama si sa nasca asa o creatura desteapta ca mine cu viata infinita de la pretioasa divinitate. Cine nu crede sa citeasca cartea cu povesti, ca acolo scrie in detaliu cum sta treaba. E minunat, trebuie numai credinta si se rezolva. Ce daca eu cred ca pot zbura si n-am zburat pana acum. Cred acum in viata vesnica si precis voi avea una sau mai multe, ca scrie clar in carte.

| Celcestietot a răspuns (pentru Algo098):

Te-ai cam repetat, iar eu ti-am dat deja raspunsul, dar ai bagat si adaugiri care nu isi au locul in Biblie + structuri sarcastice. Intr-un final, tot la CREDINTA TA ai ramas, dar, nicio problema, este normal SA CREZI.

| Algo098 a răspuns (pentru Celcestietot):

Am incercat sa ma fac inteles. Pentru mine generalizarile facute pornind de la exceptii nu au valoare de adevar. Eu sunt obisnuit cu lucruri incontestabile si nu am cum sa fac saltul de la realitate la credinta si sunt multumit de lucrul asta. In cazul unor lucruri relativ simple naivitatea nu ma caracterizeaza deloc.