| BlueFire1 a întrebat:

Va rog aratati-mi ca iluminismul este mai puternic decat crestinismul

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Aratati-mi poate ai vrut sa scrii. Iluminismul este format si condus de oameni influenti si cu putere economica, ai planetei. Crestinismul este comdus de Iisus, care prin puterea Sa poate sa distruga in 3 secunde tot globul.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar nu ''ieste ''mai puternic!

| William a răspuns:

N-au cum ca nu e.

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu asi propune ca crestinismul(modern) si iluminismul pot fi aceleasi lucruri.

| RAY a răspuns:

Iluminismul a disparut de mult dar daca nu era el nu era tehnologia din ziua de azi, iluminismul s-a nascut in franta si a fost o organizatie de oamenii de stiinta =oamenii care studiau natura si uite cu incetul au descoprit, inventat cam tot cei in prezent, azi comunitatea stiintifica traieste cu banii de la stat, descoperiri, inventi