| feli79 a întrebat:

Va veni sfarsitul lumi in 2012?

Răspuns Câştigător
| Tlbi a răspuns:

"lumii" happy
Nu se stie.dar mai mult ca sigur, ceva o sa se intample!

apropo, nu sfarsitul lumii, ci sfarsitul timpului!

69 răspunsuri:
| nicvamp a răspuns:

Mitul asta e ridicol. E bazat pe calendarul mayasilor din cate stiu eu. In orice caz, lumea se termina cand vrea Dumnezeu, nu cand nu mai stiu mayasii sa numere!

| rapa a răspuns:

Nimeni nu stie asa cevalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| kessu a răspuns:

Nu stai linistit:).nu mai crede toate bazaconiile alea citeste mai multe pe http://codulluiechinox.blogspot.com

| ZooM a răspuns:

Nuuuuu... si daca ar veni eu sunt fericit ca muim cu toti nu numai eu big grin

| yuyu1310 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni cand vrea Dumnezeu, nu cand zice unul si altul :I

| RyGoLeTa a răspuns:

Nu cred.Numai Dumnezeu stie cand va veni,nu te lua dupa asa zisii ''clarvazatori'' de la tv, spun numai prostii. Dumnezeu ne vegheza pe toti, si stii vorba Dumezeu nu doarme.Si nu, nu va veni in 2012 stai linistit.

| TheYoyogabi a răspuns:

Nu cred, is minciuni, am trecut de 20+ de ori prin sfarsitul lumii :d, si daca o sa fie sfarsitul lumii nu cred ca o sa fie in 2012

| usernamebpla a răspuns:

Da ...calugarestete! nail biting

| regele1 a răspuns:

Poate sa vina oricand:poate sa vina in 2012, poate sa vina in 54219 sau poate sa vina peste un minut, nu avem cum sa stim.

| salajeanul a răspuns:

Va incepe noua ordine mondiala pe 21 decembrie 2012 (data exacta a "apocalipsei", de care zici) si da! intr-un fel va fi! sfarsitul vechi ordini mondiale!
daca vrei sa stii mai multe, cauta illuminati pe google, sau mai bine youtube, si afli mai bine!

| VonStauffenberg a răspuns:

Nici o sansa sa vina sfarsitu lumi in 2012.nu putem sti cand va fi sfarsitu lumi doar creatoru poate sti.si oricum daca ar fi adevarat acum nu este anul 2011 pentru ca anul este calculat cu aproximatie de la nasterea domnului, adica marja de eroare poate fi de la 1-100 de ani.deci putem fi cu 100 ani in urma sau sa fi trecut de 2012 ce 100 de ani. funda primul raspuns.

| ILuvBondVagaBond a răspuns:

Pai sa o luam asa : intai teoria spunea ca va veni pe 21 septembrie 2012, apoi s-a mutat pe 21 decembrie 2012. Acum o alta descoperire : nu va veni sfarsitul lumii, ci doar incepe un nou ciclu... Tu chiar mai crezi in porcoelefantzaria asta?

| georgelu a răspuns:

Nimeni nu iti poate raspunde la aceasta intrebare. Sfarsitul lumii ar putea fi maine!

| adrbrb a răspuns:

Nu pe acea data se va intimpla ca soarele sa trimita o explozie solara inspre noi dar admosfera este atit de puternica incit explozia nu ne va atinge dar adosfera se va mari si u o sa mai avem caldura.

| mihnea173 a răspuns:

NU clar nu doar Dumnezeu stie cand nu clarvazatorii sau oamenii de rand este PROBABIL ca sfarsitull lumi sa vina peste 10 ani 178 ani 15 zile nimeni nu stie sigur, nici un om, nimeni, decat Dumnezeu

| MacMac3 a răspuns:

Prostii. Nu se moare asa usor!

| AmY_1965 a răspuns:

Cine stie? eu deexemplu nu cred in zvonu asta! oricum ce nu sar intimpla trebuie sa ne traim viata pozitiv!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie doar Dumnezeu hotaraste cand va veni sau daca va veni sf lumi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni dupa domnia lui Antihrist.

| HeliosMetal a răspuns:

Da (de unde)

| Primo a răspuns:

Hmm sper ca totusi o sa se intimple ceva interesant ca m-am plictisit rau. happy

| Anonymus3000 a răspuns:

Da nu sa trazit si in mai un destept sa zica ca sfarsitul va fi anul asta pe 21 mai. Si a fost? Nu. Deci nu mai asculta tot ce zice la TV

| Mashiro a răspuns:

Chiar crezi c aia o sa citeasca vreo dara calendarul mayasilor ca lumea Daca spanioli nu ar fi omorat mayasi acum poate am fi stiut

| AllysaDeea a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu SPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

| mafiotuXXL a răspuns:

Nite prostii... aia care oo zis asa ceva sunt niste prostii vine sfarsituu ****laughing nu vine nimica potee ca oo sa se intaple ceva da de unde sa stimm noii da nu vinee sfarsituu lumii tongue
Sti cine stie cand vine sfarsituu lumii (DUMNEZEU) numa ell stiee
Nu te lua dupa toate prostiile ce scriee pe nett si ca aii vazut filmu ala 2012winking L-am vazut si euu estee Frumos filmul da nu va veni nimicwinking

| OaNaツ a răspuns:

Nu

| LifeInPink a răspuns:

Nimeni, niciodata nu va stii cand va fi sfarsitul lumiiwinking

| rty a răspuns:

Nu, stai linistit.

| Dyana_3851 a răspuns:

Nuuuuuuuuu.pentru ca nimeni nu stie cand va veni.asa ca nu iti mai fa griji.doar D-zeu stie