| AlexutuDeiu a întrebat:

Ce credeti, Va veni sfarsitul lumi in 2012?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu cred ca va veni. Nici nu cred ca trebuie sa ne griji cu astfel de probleme, n-are nici un rost, oricum nimeni nu stie cand va fi sfarsitul. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Va fi mai multa caldura peste 2 ani dar nu se stie daca vom muri de fapt pamantul este tras catre gaura neagra si nu se stie cand vom intra in ea atunci da se va sfarsi orice

| Artemisia a răspuns:

Din pacet eu nu cred asta.
eu nu cred in mayasi sau cum sor numi vrajitorii aia care stateau in jungla si care s-au trezit intr-o zi si au spus:in decembrie 2012 se termina lumea!

dumnezeu este singurul care stie cand se va frarsi lumea, nimeninu poate sa decida sau sa stie, si cu asta basta!

eu sper ca ti-am fost de folos! o seara buna!

please funda?

| тøхх a răspuns:

Nimeni, in afara de Dumnezeu nu stie cand va veni sfarsitul lumi. Daca vrea Dumnezeu acum sa se darame casele, se darama. happy N.ai de unde sa stii.winking

| AnnaMariaaa a răspuns:

La inceput am crezut, dar acum nu, nu stie nimeni cand vine sunt doar speculatii, D-zeu este singurul care stie cand vine.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Nu
pentru ca nu s-au implinit toate semnele
si trebuie sa mai dureze cativa ani de suferinta, mai mult de 2 tongue
oricum mult nu mai e, dar nu e in 2012
din moment ce o sa auzi la tv ca s-a reconstruit templul din Ierusalim, pregateste-te tongue

| Alina0491 a răspuns:

Eu una nu cred ca va veni. la cate porcarii de astea am auzit deja trebuia sa nu mai existe lumea asta laughing

| TzaCaNeL a răspuns:

Poate in 2012 va fi Sfarsitul Prostiei!

| 000iasmina000 a răspuns:

Incearca sal citesti pe tot o sa te ajute sa te lamuresti. Si daca nai timp uitate la concluzie.

Deşi au existat o groază de profeţii apocaliptice de-a lungul vremii, foarte multe dintre acestea nu s-au adeverit, iar oamenii s-au speriat degeaba.

5 – Iisus, înapoi pe Pământ

Evangheliştii au spus că Iisus se va întoarce pe Pământ undeva în jurul anilor 80, însă acest lucru nu s-a întâmplat, evident. Mesia nici nu a apărut, nici nu a deschis cerurile şi nici nu a ţinut vreo predică…

4 – Cometa Halle-Bop, distrugătoarea lumii

În martie 1997 cometa Halle-Bop a fost zărită trecând deasupra Stonehange-ului, iar oamenii au privit acest lucru ca pe un semn rău. Ba că Lucifer va prelua conducerea lumii, ba că extratereştrii vin să ne invadeze etc. Din păcate, unii s-au şi sinucis din cauza asta, deşi nu aveau nici un motiv să o facă.

3 – Pământul, cuprins de ape

Specialistul Richard Noone a prezis în cartea sa din 1997, "Ultimul Dezastru", că planeta va fi cuprinsă de ape pe 5 mai 2000, atunci când, din cauza încălzirii globale, gheţarii se vor dezgheţa. Dar nu s-a întâmplat aşa…

2 – Un nou mileniu, un nou semn rău

Multă lume a considerat că intrarea într-un nou mileniu este un semn rău. Dezastrele vor începe să se întâmple pe rând, până când omenirea îşi va găsi sfârşitul. Dezastre naturale au mai avut loc, ce-i drept, însă deocamdată nu ne-a venit sorocul.

1 – O gaură neagră "regizată"

Ştiţi cu toţii de episodul de anul trecut, când câţiva oameni de ştiinţă din Elveţia au afirmat că pot stabili exact condiţiile în care a fost creată lumea, descoperind "particula lui Dumnezeu" (componenta magică care încheagă materia în univers), cu ajutorul unui accelerator de particule. Din această cauză toată lumea s-a panicat, determinându-ne să ne aşteptăm la dispariţia treptată a planetei. Scepticii se aşteptau ca experimentul să provoace apariţia unei găuri negre care ar fi putut înghiţi Pământul până în 2012, însă temerile nu au fost justificate. Până la urmă, nu s-a mai întâmplat nimic.

Aşadar, încă mai credeţi în diverse profeţii cu privire la sfârşitul omenirii?

Vom vedea, insa, ca Sfarsitul Timpului nu este si Sfarsitul Lumii, cum gresit s-a inteles si transmis prin Biblie.

Schimbarile care se asteapta in 2012 vor modifica total viata pe Terra si omenirea insasi.

- Alexei Dimitrov, un cercetator rus, a constatat ca Luna isi fabrica atmosfera proprie, una alcatuita din compusi ai sodiului, care acum se intinde pe o suprafata de 6000 kmp.

- Atmosfera lui Marte creste rapid si se crede ca ar fi dus la defectarea lui Mars Observer, in 1997.

- Atmosfera Terrei este si ea in schimbare, in straturile superioare formandu-se un nou gaz, care nu exista pana acum iar activitatea vulcanica a crescut de 5 ori din 1875 incoace.

- Venus sufera o crestere vizibila a intensitatii luminoase.

- Campul magnetic al lui Jupiter s-a dublat iar intre planeta si unul dintre sateliti s-a format un tub de radiatie ionizata.

- Uranus si Neptun au suferit recente inversari de poli, isi maresc campul magnetic si devin tot mai stralucitoare.

- Campul magnetic al Soarelui a crescut si el cu 230% din 1901 incoace.

Concluzia: Cu siguranta se va intampla ceva dar nu sf. lumii

| sergiu2525 a răspuns:

Sa mai discutat asta, pe de alta parte gandeste-te ca nu ar fi cinstit pentru cei nou-nascuti, copii mai mici sau alte cateogorii, care n-au apucat sa guste din adevarata viata, apropo te referi la sf lumii cel biblic?

| Ana a răspuns:

In ziua de azi numai poti sa crezi nimic.

| Ana_8420 a răspuns:

Nu, nu va veni. raised eyebrows
Nu mai muscati toate momelile...

| Ionutzz97 a răspuns:

Eu unu nu cred

| CosminKidd a răspuns:

Exista o explicatie. universul a fost creeat printr-o explozie, si cand se va sfarsi va fi o implozie. acum nu se stiu daca va fi peste 2 ani, 10, 20 nu se stie...

| camionagiull a răspuns:

Va veni sfaristul p**i melerolling on the floorlaughing

| Anonimous_4345 a răspuns:

Nu, se va tot anula la nesfarsit.winking

| Ciresikaaa a răspuns:

Asta numa-i Dumnezeu va stiwinking

| dragos12 a răspuns:

Nu stie nimeni.doar dumnezeu

| Дмiвa a răspuns:

Va veni sfarsitul lumii asa cum a fost si in 1999, 2000, sau pe 06. 06. 2006, e doar o minciuna ca sa se obtina bani de pe urma ei iti imaginezi cat se va consuma pana in 2012, ca doar toti vor cumpara si face lucruri ce n-au apucat sa faca, doar n-o sa moara cu ele nefacute/necumparate.

| NuStiuNume a răspuns:

Nu nu nu nu nu nu nu nu, eu zic sa nu te mai iei dupa toti cretinii.
si chiar daca "ar veni" nu stau acum sa ma gandesc in fiecare minut ca va veni sfarsitul, vreau sa-mi traiesc viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| 4inel a răspuns:

Tu ce crezi, va veni sau nu? este mai important ce crezi tu despre acest lucru. Daca crezi asta, trebuie sa te bazezi pe ceva, daca nu crezi nu trebuie sa-ti bati capul cu prostii.

Eu personal nu cred.