| tcandrei a întrebat:

Chiar credeti ca va veni sfarsitul lumi in 2012?

Răspuns Câştigător
| LoveMusic a răspuns:

Daa! Sigur. şi cred şi în extratereştrii rolling on the floor
Sincer? Nuu!
S-au făcut tot felul de filme şi documentare pe tema asta. whistling
Oricum. ştii vorba aia:
Visează ca şi cum ai trăi veşnic şi trăieşte ca şi cum ai muri astăzi.
Am auzit că vin cutremure şi chiar că şi în 2o1o vine sfarşitul lumii.
Şii?! Suntem în 2o1o şi nu a venit. tongue
Nu cred oh go on
Eu sunt optimistă de când mă ştiu şi nu cred în asta.
De fapt.
Cine zice că "În 2012 vine sfârşitul lumii"?
De unde ştie?
Pământul se va distruge atunci când va veni clipa. nu când spun oamenii de ştiinţă.
Serios acum. worried

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu nu cred. Poate va fi un eveniment de importanta majora dar nu sfarsitul lumii.

| Silvia a răspuns:

Sigur ca nu.

| gabryel a răspuns:

Sunt curios sa vad ce se va intampla in 2012 si sa vad cati se vor sinucide de frica acelui an fatidic, eu sunt obtimist si nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012. Iar daca ar veni, mi-ar parea rau ca nas mai putea sa fumez si in 2013.

| Yarinn a răspuns:

DA, da, si cred ca vor aparea si porci zburatori, sau poate maimute ca in vrajitorul din oz, si poate, cine stie, vom incepe sa vorbim cu pestii... mi se pare o prostie asta cu 2012, va veni sfarsitul lumii atunci cand o sa fim prea multi pe planeta si se vor termina resursele(cu toate ca eu cred ca vor gasi si in cazul asta o solutie)dar nu prea e posibil pentru ca mortalitatea e mai mare ca natalitatea, deci...

| costyn162 a răspuns:

Deci, iar ma intalnesc cu aceeasi intrebare. Imi pare rau, refuz sa mai raspund, pentru ca am facutr-o in repetate randuri si pe TPU, si in viata de zi cu zi. Daca esti nou pe TPU cauta asemenea intrebari si o sa gasesti un numar urias.

| l0rre a răspuns:

Nu.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Eu una nu cred in porcaria asta din 2 motive. Acestea ar fi asa:
1. nimeni nu stie cand are sa vina sfarsitul lumii nici chiar Isus! Te pomeni ca am fi noi vreo rasa de inteligeni si stim cand este sfarsitul lumii! Pe naiba acum sa fim seriosi!
2. S-a mai spus de multe ori ca are sa vina sfarsitul lumii si iata ca traiam si azi!
Deci nu cred in sfarsitul lumii din 2012. Acum nu asta ar fi problema! Problema e ca multi or sa se sinucida singuri numai de frica! ByE

| MysticWayz a răspuns:

Se poate bine spune ca raspunsul este NU...
eeei bine, nu ai de unde sa stii!
Am o verisoara mai mica ca mine in clasa
a 6-a si profesoara ei de religie
a speriat toata clasa ca in anul 2012
vine sfarsitul lumii!
La sedinta de la scoala toti parintii
au facut scandal ca profesoara de religie
a speriat bietii copii, dar profesoara
speriata si ea, a zis parintilor
sa citeasca si ei Biblia caci si in Biblie
scrie ca va veni sfarsitul lumii in 2012!
Sa stiti ca primii care au zis ca in anul
2012 va fi sfarsitul lumii nu au fost
oamenii de stiinta, ci preotii!
Nu stiu ce sa cred, dar raspunsul DA
poate fi cel corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu! Cine se cred astia sa zica ca lumea se va termina? Pamantul isi va provoca el singur distrugerea, asta ar fi cea mai cruda pedeapsa.