| Stralis a întrebat:

Chiar va veni sfarsitul lumi in 2012?

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Sfarsitul lumii nu vine cand vor astia de la tv.vine atunci cand ne asteptam mai putin sa nu crezi ca lumea se va sfarsii vreodata dar va incepe un noou inceput...dar nu acum cand o vrea DOMNU

16 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sfarsitul consta in dezastrul/atrofierea suferite de creierele voastre incapabile sa formuleze corect o intrebare din punct de vedere gramatical.

si ca sa inchei cu o gluma (adevarata), daca nu vine sfarsitul lumii pe 21 dec 2012, este o sansa uriasa sa se nasca o gramada de bebelusi pe 20 septembrie 2013.

| Sentinel a răspuns:

Da, va veni, sa-ti pregatesti racheta si sfoara sa te legi de picior sa te ia pe luna, ca Duffy Duck

| Remus82 a răspuns:

Nu va veni, traiste'ti viata!laughing))

| danaalexa a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))))LOL,da pregateste-te!chatterboxtu ai idee de cate ori a mai fost sf lumii pana acum? Pai, a fost in 2000 a mai fost in 6.06. 2006, a mai fost odata in 2009 apoi a mai fost in 11.11. 2011, deci chiar mai poti sa crezilaughing? Si daca vine ce? traiesteti putinu cat ti-a mai ramas fara fricarolling on the floor.Si apropo cred ca s-a manat pe 2039thinking

| DubstepQueen a răspuns (pentru danaalexa):

DalaughingLOL

| lesea14 a răspuns (pentru danaalexa):

Asa am auzit si eu)))))Ca sa aminat in anul 2039big grinbig grinbig grinbig grinLOL

| Amaliutss a răspuns:

Scuze ca raspund si eu acum, dar am cautat si eu pe net aceeasi intrebare si am vazut-o pe a ta. Sincer, s-au auzit foarte, foarte multe zvonuri ca cica in 2012 va veni sfarsitul lumii. Pe bune? Daca cititi Biblia, eu nu prea am citit, dar mi-a zis bunicamea ca, nici Fiul nu stie, e careva Dumnezeu pe planeta asta? Nu, asta cred si eu. Numai si numai Dumnezeu stie cand va fi, s-a mai spus ca va fi pana in 2000 si nu a fost, si s-au mai zis din astea, se gaseste cineva ca seara sa se gandeasca ce minciuni sa mai inventeze ca sa poata avea bani mai multi, eu chiar nu stiu cata minte poate sa aiba cel ce a zis ca va veni in 2012 sfarsitul lumii.

| LoveIsAllNeed a răspuns:

Asta tot aud peste tot! Nu se stie ce va fi. Dar vreau sa zic ca. daca cineva era sigur de asta. nu zicea, nu se anunta si pe net si la tv si peste tot, pentru ca s-ar fi creat panica! DECI. nimeni nu stie.happy

| DubstepQueen a răspuns:

Nu va veni:* Sfarsitul vine cand va vrea Dumnezeu:*Nu te lua dupa tot ce zic astia de la TV ca zic numai prostii(in special pe OTV)
FUNDA?

| Simbolist a răspuns:

Nici vorba, blestematii de americani nu au ce face! asa mai fac si ei un ban

| CryStAll_7863 a răspuns:

Da mah, vine, ia pregateste-te. Keep on dancing till the world ends. mrG, normal k NU VINE! LOOOL cine naiba crede in astea ma

| andrei543543 a răspuns:

Nu o sa vina nici un sfarsit asa zic astia sa ne sperie si sa faca bani.Asa s-a zis si in anul 2.000.Bu mai crede in astea.

| Mihaitza23223 a răspuns (pentru andrei543543):

Cei de la NASA au spus ca nu exista planeta X care se spune ca poate lovi pamantul in 2012 sau alinierea planetelo! Doar luna sau soarele daca se aliniaza ne afecteaza! Exploziile solare nu ne vor afecta pe termen lung!

| Samuray_Laurentiu_1993 a răspuns:

Am citit mai multe articole despre asta si nu este adevarat ca va veni sfarsitul lumi.
Pe 21.12. 2012.
Se termina calendarul maia atat tot.
Se spune ca se ancepe din nou calendarul maia!

| PopDya_Myky_1994 a răspuns:

Fratiilor de unde stiti voi daca vine sau nu sfarsitul lumi, de unde stiti macar ca exista dumnezeu
-din aceea carte veche de numai stiu cati ani...
Spuneti-mi si mie aveti vreo dovada clara ca El chiar exista? Daca ar exista si ne-ar iubi cum spune toata lumea de ce sunt atatia oameni care sufera ft multsadeu ca de exemplu mi-am pierdut fratele, sora si tatal si multe alete persoane dragi)si am o viata ingrozitoare... daca ne iubea nu provoca atata durere pe pamant si sa nu uitam ca sunt multe cazuri de genu acesta. Orcum cine a introdus aceasta varianta in capul elevilor(ministerul invatamantului)de ce nu se permite si teoria lui Darwin(ca oameni se trag din maimute), sincer tot ce invatati la religie sunt povesti de adormit copiii>(