| Boss315 a întrebat:

Vad pe net pentru a o mia oara ca vine Apocalipsa laughing (Pe Youtube) De data asta cica pe 23 septembrie 2017. Voi ce parere aveti despre desteptii astia? Ca in Biblie scrie clar ca doar Domnul Dumnezeu stie data Apocalipsei si nimeni altcineva.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai dreptate, numai Dumnezeu stie DATA revenirii Sale dar APROPIEREA revenirii nu este un secret, au fost destule evenimente descoperite de Dumnezeu pentru a sti apropierea evenimentului. Acesta este rolul celor doua carti APOCALIPTICE din Biblie, Daniel si Apocalipsa.

| danay72 a răspuns:

Ai dreptate, doar Dumnezeu știe. Oamenii nu cunosc dată și ora.

| RAY a răspuns:

Apocalipsa e o prostie dumnezeu a promis ca nu va mai distruge niciodata pamantul, daca citeai biblia stiai asta

| xerxes1 a răspuns:

"Voi ce parere aveti despre desteptii astia? "
Aceeasi parere ca despre desteptii care cred in Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii, Dumnezeu va veni in chip nevazut intr-o zi de Duminica. Oamenii de stiinta nu ar mai trebui sa scoata aberatiile astea pe gura caci nu au dreptate. Este stupid ce spun ei.

| MortalProxy96 a răspuns:

Părerea mea e că tu n-ai priceput că există ziua internațională a apocalipsei care se serbează când voi aia de la știri :]]

| Alynaaa1234 a răspuns:

Eu sincer nu cred în Dumnezeu și nici în chestia asta cu apocalipsa. Când o sa murit o sa murim și atât

| Anrd00 a răspuns:

Mai mereu se gasesc unii sa "sperie" lumea spund ca va veni sfarsitul lumii. Evident ca numai Dumnezeu stie, nu unii "destepti" spunand bazaconiile astea. De cate ori nu "a venit" si eu inca nu am murit