| anonim_4396 a întrebat:

Vazui de-a lungul timpului o chestie; se zice ca daca mergi la cuvioasa parachiva, si nu ai credinta, mai bine nu te duci.de la mine din sat au plecat trei femei. o mama cu fiica, si o vecina cu nepotul ei, var cu mine dupa mama.vecina nu prea credincioasa, chiar daca acum are fiu preot. cealalta vecina si ea are fiu preot. la intoarcere, un grup de tineri, teligenti le asteptau in camp.mama si fiica au grabit pasul.vecina cealalta a ramas, cu nepotul ei de 18 ani in urma. ea a fost violata, varul meu {tanarul}a primit o bata in crestet.viol, politie, judecata, condamnare.9 ani pentru cel ce a lovit, si violat.Remarca mamei lui? mai bine il omora pe varul, ca asa nu avea cine sa-i mai recunoasca odrasla si scapa cu, mai putin.acum aflu ca, la hramul cuvioasei, cei credinciosi au mers sa se inchine, iar ceilalti, au facut ce au vrut dar un grup de tineri, jucau barbut nu departe de mitropolie.ma gandesc ca ostasii ce l-au rastignit pe mantuitorul au jucat la barbut camasa lui chiar langa cruce. o intamplare reala, si una biblica.cum comentati asta si comportamentul tinerilor teligenti si barbugii?

Răspuns Câştigător
| Andreyok a răspuns:

Nu mai exista credinta in ziua de azi decat in rare cazuri; lumea de acum merge spre pierzanie, Romania e o tara care are pesta 70% crestini doar de fatada. Tinerii respectivi nu cunosc puterea lui Dumnezeu si nu se tem de el, de aceea se lasa prada diovolului, care face ce vrea cu ei.

6 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Acolo unde nu-i gramatica, Dumnezeu cu mila.

| Ecea a răspuns:

Incep sa cred ca nu esti doar analfabet, ci si semi-retardat.
Prietene, ai o problema serioasa.Lasa internetul si pune mana pe o carte de gramatica si mai du-te pe la psiholog.

| alessia5158 a răspuns:

Car’ va să zică, citii şi-mi vazui de drum ---ca şi aşa nu pricepui! Fir-ar pârdalnic de scris in româneste!

| Mann02 a răspuns:

Are dreptate alessia... nu se intelege nimic.

| aryana1991 a răspuns:

Nu zic ca nu cred in dumnezeu si sfinti dar sunt anumite lucruri pe care nu poti sa ti le explici...cred ca exista o lege mai presus de legea scrisa si pentru greseli platesti intr-un fel sau altul...si inca ceva esti oltean

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fir-ar sa fie de teligenta, ca eu stiu sa scriu si inca lizibil da tu alessia stii ca citesti si sa intelegi? ma indoiesc.si voiam si eu o parere/un raspuns.da...nu-i nimic.ma multumecs cu ce e.