| lolium a întrebat:

Vi s-au intamplat lucruri ciudate, pe care sa nu vi le puteti explica ...care v-au demonstrat ca dumnezeu exista cu adevarat?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FuckTWorld a răspuns:

Cu cat investigam mai mult, despre ceea ce credem ca intelegem, care ne este originea, ceea ce credem ca facem, cu atat mai mult ne dam seama ca suntem mintiti.Religile is un mod pervers de manipulare si indoctrinare.

| dracu14 a răspuns:

Nu.

| SakonSIUkon a răspuns:

Nu e ciudat ce s-a intamplat dar e in conformitate cu ce s-a spus in Biblie si anume visele care s-au implinit.

Răspuns utilizator avertizat
| lolium explică (pentru devil2279):

Detaliaza

| scrisoarededragoste a răspuns:

Da,mi-a povestit o persoană care este credincioasă că într-o seară era la bucătărie şi făcea mâncare... între timp a aruncat o privire pe gem şi a văzut o mână albă-transparentă care i-a făcut semn să se întoarcă, iar când şi-a întors privirea centrala din spatele ei era cât pe aici să buşească. Să fi fost un înger? Sau altceva nu se ştie!

Sau tot ea când era misionară în străinătate, a visat apartamentul exact, exact la fel cu cel în care locuieşte acum. Se rugase mult să-i pregătescă Dumnezeu o casă în care să locuiască cu familia la întoarcerea în ţară.

Este cât se poate de adevărat ce ţi-am spus.

Uite şi acest filmuleţ mă face să cred că este adevărat totuşi sunt sigură că Dumnezeu există:

http://www.youtube.com/watch?v=qd_6lno86CY&feature=related

God bless you!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha.mi s-au intamplat dar nu le pot spune.nu vreau sa creada unii din cauza mea. vreau sa fie convingerea lor.

| Pralină a răspuns:

[Daca zic da o sa par o crestina adevarata?]
Nu.

| reihiuke a răspuns:

Nimic pe lumea asta nu-ti poate demonstra ca Dumnezeu exista cu adevarat. Pentru ca Dumnezeu daca exista, nu se manifesta direct. Ceea ce se poate intampla "supranatural" face parte din legi care sunt create de Dumnezeu.

Daca vad un inger care-mi spune ca Dumnezeu exista (sa presupunem ca nu sunt bolnav la cap), pot doar sa fiu 100% sigur ca exista un inger care mi-a spus ca Dumnezeu exista si nu ca Dumnezeu exista.

| William a răspuns:

Da.

| Loora a răspuns:

Da. Printr-un vis... A fost acum o jumatate de an. Nu are rost sa insir acum visul. Oricum pot sa iti spun sincer ca, prin visul acela mi-am dat seama ca Dumnezeu exista. De atunci nu m-am mai indoit de acest lucru. La fiecare om se arata sub diferite lucruri. Fiecare la timpul lui.happy

| AsdfghjkI32 a răspuns (pentru FuckTWorld):

Oare?