| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va amintiti chestii ciudate sau pe care nu vi le puteti explica in legatura cu lucruri intamplate cand erati mici?

29 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Da,, un fleac

| T0T a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nimic de reprosat? Ia sa vad ce poti reprosa de data asta!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce să reproșez? Că vă chinuiți cu cele mai slabe echipe și că dați gol iar ca bulănoșii în minutul 8 de prelungire din penalty. Nu mai am cuvinte pentru așa ceva, scuze.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Bwhahahahahaha,, a fost compensatie acel penalty din final cu un alt penalty clar ca lumina zilei nevazut de niciun arbitru, daca se termina egal, era o nedreptate prea mare. Fii serios ca in repriza a 2-a n-a miscat deloc Burnley,, trebuie sa nu miste deloc, dar relaxarea isi spune cuvantul

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

A fost offside la faza in care s-a dat penalty pentru Arsenal big grin

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost offside si nu ma ascund dupa deget, dar la 0-0 a fost penalty pentru Arsenal, un penalty mare cat casa si nu s-a dat nimic, a fost compensatie acolo... + penalty prea usor acordat pentru Burnley

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu am văzut meciul. Însă pare prea dubios. Adică serios, penalty în minutul 98? Și câtă prelungire a fost? Uite cică a fost și offside la faza aia. Eu fără să mă uit văd că e dubios. Aveți cele mai dubioase meciuri, voi mereu dați gol în ultimele minute. Dar totuși, 8 minute? Și penalty atunci? Nu îmi pasă noi meciul trecut am avut 2 penalty-uri clare și nu s-a dat niciunul, lasă compensația. Uite cum vă depărtați de noi, ca să nu zici că pe merite.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Au fost multe interuperi si faulturi destule si tragere de timp,, m-am mirat si eu cand am vazut 7 minute, a mai intrat Xhaka inca o data beat si a luat rosu dupa o intrare de amator,, si in 10 oameni i-am dominat pe aia. Nu e nimic dubios, trebuia sa avem penalty la inceput de repriza a 2-a, iar apoi a venit golul lui Mustafi din corner ca apoi sa se retraga echipa putin in minutul 3-4 de prelungiri pe aparare si acolo a fost o faza controversata de penalty, o cadere usoara si apoi a inceput nebunia, eu unul abia am putut sa privesc penalty-ul lui Alexis care l-a executat cu o scarita

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Poate meritați să câștigați, nu zic. Însă fotbalul nu e mereu drept căci și noi meritam.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Vad ca mizeria de Chelsea are deja 2-0,, e campioana si trebuie sa acceptam. La cat de mult nu pot s-o sufar pe Utd chiar pot sa zic ca aveti si ghinion, insa maxim locul 4 luati anul asta fara nicio suparare.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E bine că a făcut egal City.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

In acelasi timp e bine ca s-au incurcat cele 3,, City cu Spurs din start si Pool acasa, trebuie doar sa ne mentinem pe locul 2.

| gemeni6226 a răspuns:

Mie nu m-i s-a intamplat dar tie in mod sigur daca intrebi acest lucru si as dori sa stiu ce anume ciudat iti amintesti ca sunt real interesata.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

In ultima vreme mi s-a intampla mai rar, dar imi aminteam mai multe locuri in care am fost si chestii care s-au intamplat. De fapt asa credeam eu, ca s-au intamplat, dar acum nu mai stiu ce sa cred. In multe din ele aparea un barbat pe care eu nu il stiu si aproape tot timpul era imbracat intr-o uniforma si ultimul lucru pe care mi-l amintesc e ca m-a luat o data in brate si plangea si mai era cineva in usa care il astepta, dar nu il vedeam pentru ca era intuneric si dupa aceea au plecat amandoi.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate daca ai timp si chef sa-mi scrii mesaj privat sa vorbim despre pentru ca serios ma intereseaza tot ceea ce iti aduci aminte.Multumesc.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Nu sunt prea multe de vorbit. Chiar daca e vorba de mai multe amintiri, nu e vorba de chestii spectaculoase. Singurul lucru ciudat e ca unele locuri in care eu imi amintesc ca am fost se pare ca nici nu exista (la fel si unele persoane) si unele intamplari nici nu au avut loc, chiar daca imi amintesc destul de clar parti din ele. Plus barbatul acela, despre care nimeni din familie nu stie cine ar fi putut fi, desi in amintirile mele era cineva foarte apropiat.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e problema ca nu sunt chestii spectaculoase e vorba de faptul ca atunci e adevarat ce am citit pe niste site-uri ca sunt amintiri dintr-o viata anterioara si daca sunt amintiri dintr-o viata anterioara atunci inseamna ca sufeltul nu moare dupa moartea fizica exista o alta viata si asta ar fi o veste buna pentru mine.Eu de douazeci de ani caut dovezi pentru acest fapt.Multumesc oricum.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Daca te intereseaza chestiile de felul asta, sunt o gramada pe internet. De exemplu poti sa intri pe YouTube si sa scrii in fereastra de cautare 'past life memories' sau 'past life stories' ori alte chestii asemanatoare. Unele filmulete sunt interesante, numai ca nu trebuie luat totul neaparat de bun.
Eu nu mi-am pus niciodata problema ca amintirile de care ziceam ar fi dintr-o viata anterioara, dar am avut o perioada in care ma gandeam ca poate de fapt parintii mei m-au adoptat si nu vor sa-mi zica si de aceea de fiecare data cand imi aminteam lucruri de inainte de a ma lua la ei acasa imi spuneau ca nu sunt adevarate big grin
Oricum, aproape sigur e vorba de amintiri false. In momentul asta mi se pare explicatia cea mai buna.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| Lola05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă e dintr-o viață anterioară amintirea, degeaba întrebi familia pentru că în viața anterioară ai avut altă familie în alt loc al acestei planete happy Mai degrabă vezi dacă poți identifica uniforma și dacă îți amintești și alte detalii cum ar fi nume sau peisaje.
Am dat de un grupuleț de oameni care pune întrebări interesante, am să mai "trec în vizită" pe la voi laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lola05):

E foarte posibil sa fie vorba numai de amintiri false din cauza viselor lucide si de nimic mai mult.

| Lola05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ar fi cel mai logic, eu spuneam la modul ipotetic. Dacă ar fi într-adevăr amintiri dintr-o viață anterioară, familia ta din viața aceasta nu ar avea nicio legătură cu ele. Sunt doar ale tale, așa că singurul mod în care ai putea să le legi de ceva ar fi să studiezi detaliile.
Oricum, îmi vine greu să cred în asta pentru că nu am trăit așa ceva și nici nu am întâlnit pe cineva care să fi pățit asta. Dar tot ce se poate happy Cine sunt eu să spun "nu"?

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, fragmente din amintiri, insa nu am acordat atentie fazelor de genu'.

| syd a răspuns:

Din pacate

| homosapiens a răspuns:

Da! Eu cred ca sunt de fapt amintiri dintr-o viata anterioara.

| anonim_4396 explică (pentru homosapiens):

Ori amintiri false.

| Bock_Sabin_1995 a răspuns:

Da.e foarte naspa.