| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati fi in stare sa muriti pentru credinta voastra?
http://www.youtube.com/watch?v=c-QSOX7AGQI
Spuneti-va parerea.

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,as fi in stare sa mor pentru credinta mea.Insa,chiar atunci cand esti fata in fata cu moartea este mai greu.

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns (pentru EmaS):

Deci daca ai cosmar in care apare Iisus si iti spune ca prin niste blesteme a intrat raul in tine si singura modalitate prin a iti curata sufletul este sa te sinucizi ai face asta? interesant...

| EmaS a răspuns (pentru StefanCelMareIubeaFemeileDES):

Domnul Isus nu mi-ar cere niciodata ceva care nu este in conformitate cu Sfanta Carte!

| AnonymousV a răspuns (pentru EmaS):

"... Domnul Iisus nu mi-ar cere niciodata ceva care nu este in conformitate cu Sfanta Carte!" - Comunici direct cu Domnul?
Nu te smeresti.

| EmaS a răspuns (pentru AnonymousV):

Oricine poate sa comunice cu Domnul prin rugaciune.Dar, daca cunosti Biblia stii sa faci diferenta intre voia lui Dumnezeu si a celui rau.

| aliceinchains a răspuns (pentru EmaS):

Comunicarea înseamnă și un răspuns. Dacă răspunsul nu există, ce faci tu se numește monolog, adică vorbești singură. Și, ce ziceai că ți-a răspuns?

| EmaS a răspuns (pentru aliceinchains):

Fi tu sigura ca imi raspunde mereu la rugaciuni.De multe ori cand vad cum lucreaza El de minunat imi vine sa rad si ii spun sotului meu in gluma ca Dumnezeu lucreaza ca in filme!

| aliceinchains a răspuns (pentru EmaS):

Şi eu râd acum, dar nu cred că râdem de acelaşi lucru. Şi, mai concret, cum lucrează şi ce face? Dacă ai muncit pentru ceva, vei avea acel lucru pentru că l-ai obţinut prin forţe proprii, nu datorită lui dzeu sau altcuiva. De tine depinde totul.

| EmaS a răspuns (pentru aliceinchains):

Nu poti tu sa intelegi!

| aliceinchains a răspuns (pentru EmaS):

Ahahahahahahah. Normal, când nu ai argumente, nu pot înţelege eu. Ia încearcă, să vezi... poate înţeleg, mai ştii.

| EmaS a răspuns (pentru aliceinchains):

Nu are rost sa incep sa le insir aici. Oricum, nu ai crede.

| aliceinchains a răspuns (pentru EmaS):

Dacă e ceva logic, pot să accept. Dacă e ceva pentru care există şi dovezi, cum aş putea să contest? Dar aşa, vorbe fără temei, evident că nu.

| morningstar a răspuns:

Acum am raspunde afirmativ majoritatea dintre crestini. Adevaratii credinciosi se vor vedea cand vor pusi intr-o astfel de situatie.
Eu personal cred ca as fi in stare sa imi dau viata pentru credinta mea in Dulmnezeu daca mi se va cere intr-o zi sa aleg intre El si viata mea.

| Inferno a răspuns:

Voi ati fi in stare sa muriti in numele stiintei?

| Dandanache a răspuns:

La intrebarea asta nu poti sa dai un raspuns sincer decat atunci cand esti pus in fata mortii.

| Nordic a răspuns:

Ne e ușor să spunem sus și tare că DA. Să ne arătăm noi martiri de pe acum. De aia spun că "nădăjduesc că mi se va da puterea să pot" N-are rost să mă arăt curajos și de ne clintit acum, pentru că numai Dumnezeu știe cum sunt eu de fapt.

| danay72 a răspuns:

Da,daca trebuie, pentru ca stiu ca l-a momentul potrivit, in lumea noua promisa de Dumnezeu, El m-ar invia, pentru ca am murit fidela si nu am facut compromis cu privire la normele Bibliei.Matei24:13

| MarianWLF a răspuns:

Nu cred ca intelegi i-a pus la incercare pe amandoi daca esti gata sa mori pentru credinta ta vei spune da in fata oricui nu conteaza si la sfarsit a zis cel cu pistolul ''nici tu nu esti acela'' adica el cauta un crestin adevarat care sa ii vorbeasca despere acest Dumnezeu cineva care sa spuna da cred in fata morti vroia sa devina crestin si el de aceea cauta omul care nu s-ar lepada de credinta lui pentru as salva viata nici in fata morti vroia sa afle despre Tatal de la un adevarat crestin.
Sper ca te-am lamurit putinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu.

| ciprianjurje a răspuns:

Da