| lifeForJesus a întrebat:

Ești gata sa mori pentru credința ta?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c -QSOX7AGQI

Răspuns Câştigător
| Alinaga a răspuns:

Este destul de complicat sa iti imaginezi ca ai fii intr-o situatie ca asta. sunt credincioasa, dar sunt si pacatoasa.am facut multe greseli, iar Dumnezeu m-a iertat.nu pot spune ca tin post si merg regulat la Biserica, insa da cred in existenta lui Dumnezeu sau a unu cineva care ne -a creat si ne pedepseste pentru faptele noastre, indiferent de numele Lui.in momentul de fata am trecut printr-un avort si ma simt murdara,nu neaparat fata de Dumneze ci fata de mine insami asa ca pacatele sau lucrurile rele trebuiesc evitate nu de friica celui de sus, ci pur si simplu pentru constiinta ta ca om, indiferent ca esti ateu musulman sau crestin.revenind la intrebarea ta poate ca acum as fii in stare sa mor pentru dumnezeu nu pentru credinta daca intelegi ce vreau sa spun adica sa fac ceva pentru bucuria celui de sus si intr-un fel sa fiu iertata. daca m-ai fi intrebat acum un an ti as fi raspuns nu asa cum poate si peste un an as raspunde tot nu.depinde si de lucrurile minunate pe care le face dumnezeu pentru tine de iertarea si ingaduinta pe care ti-o ofera.de fapt bunatatea lui este mereu dar credem doar atunci cand vedem si cand gresim mai mult.ar trebui sa constientizam mereu ca dumnezeu ne ajuta si este langa noi dar noi vedem doar cand avem nevoie.altii nu vad niciodata. multumesc ca ai avut rabdare sa citesti.in cazul in care ai citit

| lifeForJesus explică (pentru Alinaga):

Da.am citit și ma bucur ca încă sunt oameni care îl cauta pe Dumnezeu.
Conștiința e lăsata de Dumnezeu, Domnul sa te Binecuvânteze și sper sa cauți adevărul, și adevărul te va elibera!
Sa nu uitam ca suntem încă sub Har!

| Alinaga a răspuns (pentru lifeForJesus):

Multumesc la fel

4 răspunsuri:
| soimos a răspuns:

Doamne feri!
da cat de prost trebuie sa fi ca sa faci una ca asta, mai ales ca in viata CREDINTA nu are nicio valoare!
Pana si la Ospiciul de Teologie esti primit dupa ce dai un examen ca sa arati ca STII si nu cat CREZI!
Ar fi o prostie sa mori pentru stiinta ta, dar de-a dreptul o idiotenie sa mori pentru ceva ce doar crezi, dar nu STI!

| sinx a răspuns:

Interesanta ideea filmului. Sunt curios, cati de pe TPU ar fi raspuns afirmativ? De obicei celelalte intrebari sunt asaltate cu raspunsuri, dat asta are doar unul singur. Cei doi sunt exemplele perfecte de credinciosi.

Geniala replica de final.