| costinvlad490 a întrebat:

Voi credeți ca exista Dumnezeu? Eu cred ca pe om la făcut barza.

47 răspunsuri:
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Si ce te face sa crezi ca toate astea sunt reale? Te face fericit?

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu imi poti dovedi niciun adevar.

| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Vorbesti tu dar nu e vorba ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Dovedeste ce crezi daca poti. Apropo, atate p-uri cred ca o sa te afecteze pe lista de fapte bune ale lui Enki?

| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Eu spun ce e adevarat. Tot supranaturalul din jurul credintei tale e dirijat de Satan care normal ca vrea ca oamenii sa nu mai creada in adevaratul Dumnezeu. Repet, nici daca ce crezi tu ar fi adevarat, nu i-as sluji lui Enki. Vorbele mele n-o sa te schimbe fiindca credinta ta e adanc inradacinata, dar faptele spun mai mult ca vorbele iar Dumnezeu te schimba mai mult decat un om.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Daca Enki ar candida la Dumnzeire ca sa spun asa, care i-ar fi sloganul: " Fiti cu mine si va e bine, nu sunteti cu mine si o-ncurcati ". Nu cred ca ar avea prea multe sanse. Iti repet, nu voi crede intr-un astfel de Dumnzeu, oricum nu are ce sa-mi faca.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Scade nota la purtare, nu te mai primeste bine Enki daca vorbesti asa. Repet, nu te cred si nici nu-mi poti dovedi ca ceea ce crezi e adearat.

| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Dar nu parca erai pedepsit dupa moarte?

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns (pentru costinvlad490):

Dar sunt multi oameni care o duc ff bine desi sunt rai si nu poti contesta asta. Sti care e faza cu ce-mi spui tu? Ca nu poti sa-mu demonstrezi nimic. Nu poti decat sa crezi ceea ce ai auzit. De exemplu e o carte pe masa si eu spun:"Cartea e pe masa" iar apoi vi tu si spui:"Nu e adevarat, totul e o iluzie, cartea nu e pe masa", insa eu pot lua cartea, o pot citi, o pot vedea, iar afirmatia ta e falsa. La fel e si cu ce crezi tu, e fals, si nu poti sa-mi denonstrezi in niciun fel ci doar sa crezi minciunile altora.