| NothingImportant200 a întrebat:

Voi credeti ca Dumnezeu exista? Eu una cred!

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Raspunsul este un DA categoric.
Dumnezeu chiar exista, si nimeni nu-i poate nega prezenta spirituala pretutindeni.
Practic pe Dumnezeu [parerea mea] nu este neaparata nevoie sa ni-l imaginam ca pe un om batran, care sta in ceruri plutind pe un norisor, ci practic este mult mai mult decat o energie pozitiva, este o putere ce nu poate fi explicata.
S-a dovedit ca Dumnezeu exista in absolut tot, spre exemplu:
Daca te uiti cu atentia in ochii [tai] sau ai altcuiva vezi partea anatomica, insa mai mult decat atat totate celulele vizuale se inchid intr-un punct, acolo exista Dumnezeu.
Daca te uiti cu atenitie la o alunita, toate celulele pigmentare se strang intr-un punct - acolo exista Dumnezeu
La firul de par, toti pigmentii se strang intr-un punct - acolo exista Dumnezeu.
Astfel de exemple exista pretutindeni.

Practic Dumnezeu, nu este decat un Dumnezeu. Exista Dumnezeu
Tatal [Creeatorul}, Dumnezeu Fiul [Mantuitorul], si Dumnezeu Sfantul Duh.

Majoritatea obiceiurilor religioase au fost explicate chiar si de oamenii de stiinta, insa nu toate.
Unul dintre aceste lucruri explicate, care pe mine m-a uluit, a fost raspunsul la intrebarea fireasca: ''De ce vercheta se pune pe degetul? ''
Raspunsul a fost acela [in timp ce citesti, te-as ruga sa incerci sa faci ceea ce eu iti zic] :

Daca impreunam mainile [punand degetul mic suprapus pe cel mic, cel mare suprapus pe cel mare, si tot asa], apoi aceste perechi de degete identice le departam cat putem intre ele, departam palmele fara a dezlipii degetele, iar degetele mijlocii le coboram in acel ''gol '' intre palme, observam ca pe toate celelalte degete impreunate le putem despartii unele de celalatle, mai putin degetele inelare.
Spatiul creea intre degetele mijlocii si pame reprezinta ''energia interioara'' a fie caruia dintre noi.
Degetele mari reprezinta parintii. - de care ne spartin odata si-o data
Degetele mici reprezinta copii- care la randul lor se vor casatorii si v-a trebui sa ne despartim de ei
Degetele mijlocii coborate am zis ca formeaza energia interioara
Degetele inelare reprezinta sufletul pereche [ de aceea acolo se pune vergheta]
Toate celelatlte degete pot fi despartite, mai putin degele inelare.
Daca cu ajutorul alcuiva sau uncerci tu sa le desparti, observi ca se ''distruge'' si armonia formata intre degetele mijlocii si spatiul dintre palme, practic se distruge energia interioara [ cea pozitiva a acelui om]
De aceea in momentul in care te desparti de persoana iubita simti ca numai ai pentru ce sa traiesti, simti ca numai ai putere sa faci nimic, etc.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, cred și îl port cu mine în suflet.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Mie imi vine sa rad si sa fiu rea.Cred ca doar am sa rad.Nu pot sa fiu rea cand vad o asemenea intrebarea si asemenea raspunsuri emotionante
Credinta nu e un lucru de dat sfoara in tara.Ar trebui sa fie ceva personal dupa umila-mi parere
Daca ne-am ingriji mai mult de viata asta si nu ne-am lasa in grija providentei, oare nu am fi cu toti mai buni si mai toleranti?

| mgtow a răspuns:

Da, dumnezeu is the power of the goodness

| clauss a răspuns:

Mai e nevoie sa intrebi? un DA mare

| AnaEindragostita a răspuns:

Exista s pentru toti crestini exista funtaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista cu siguranta.