| benny34 a întrebat:

Vreau niste raspunsuri serioase, pentru toti cei care cred in Dumnezeu, sub ce argumente credeti?

Răspuns Câştigător
| NameoftheCentury a răspuns:

Ei cred sub argumentul, "Dumnezeu exista pentru ca asa scrie in Biblie. Biblia este adevarata pentru ca asa zice Dumnezeu."

33 răspunsuri:
| martzian a răspuns (pentru benny34):

Apropo de credinta, nu-i asa? happy

| benny34 explică (pentru martzian):

Hmm, s-ar putea sa nu inteleg exact ce vrei sa zici prin credinta aici. Faptul ca omul si-ar alege singur viata mie nu mi se pare a implica credinta, ba mai mult, cand o persoana credincioasa sa zicem, nu isi duce viata chiar cum ar vrea de multe ori da vina pe divinitate pentru asta, cu toate ca ea e singura vinovata pentru ce i se intampla datorita gandurilor ei. Exista un documentar, "The big secret" parca se numeste si care probabil ca ti-ar explica mai bine decat mine despre ce vorbesc, sunt niste idei foarte interesant, tot la fel plecand de la ideea de universuri paralela (nu zic ca e adevarata, e un concept care mie imi pare mai credibil decat multe altele dar totusi e o teorie). Cand o sa ai timp poti sa te uiti la el, e interesant.

Răspuns utilizator avertizat