| JustForMe a întrebat:

Eu cred ca exista Dumnezeu! Eu cred ca noi nu suntem doar un corp, ci si un suflet! Ce credeti voi?
Nu vreau raspunsuri uracioase!

Răspuns Câştigător
| wales a răspuns:

Foarte bine crezi. Isus a spus:

'' Adevărat, adevărat, vă spun, că cine crede în Mine, are viaţă veșnică.'' Ioan 6:47.

24 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca stii exact ce fel de raspunsuri vrei, la ce dracul mai pui intrebarea?
Ok, ne-ai anuntat ce crezi TU (nu ca n-as dormi de grija), acum ia-ti carpele si papusile si du-te la joaca.

| ramona30 a răspuns:

Ai mai multe de castigat in viata, pe termen mediu si lung daca nu crezi in existenta unor astfel de personaje imaginare. Te maturizeaza si te responsabilizeaza.

| MMihai a răspuns:

Cam același lucru!

| Klepto a răspuns:

Altu sau alta care s-a plictisit de Hannah Montana si Roboti, nici nu stiu ce gen sa-ti atribui...
Felicitari, crezi in mosulica cu barba de Mos Craciun de sus din nori, neinteresant.
Nu vrei raspunsuri uracioase? Nu mai posta intrebari penibile.
Un alt/a nebuletinat/a care a descoperit "lumina" si vrea sa zica lumii.News flash - i don't give a f*ck and neither does anybody!

Cineva a dat drumul la robinetu cu fanatici religiosi care l-au gasit pe "Dumnezeu" de curand si s-au trezit in locul lui Moise sa trambiteze.

Interesant lucru cica esti din Suceava, dau numai de nebuletinati defecti care printr-o coincidenta bizara sa fie din acelasi oras ca si mine.

| Necrophagist a răspuns:

Cu ce-ţi ajută întrebarea asta?

| miradoniz a răspuns:

hee hee și eu cred astahee hee

| Sentinel a răspuns:

A spune ca exista Dumnezeu e echivalent cu a spune ca existi TU. Daca spui "nu exista Dumnezeu" atunci iti negi propria existenta! Prin urmare vrei sa-l cunosti pe Dumnezeu cunoaste-ti Sinele. Il vei gasi pe Dumnezeu apoi peste tot in toate.

| chelstone a răspuns:

Nu exista suflet, totul se petrece in mintea ta, nu gandesti, nu crezi si nu iei decizii cu sufletul, ci cum mintea, exista constiinta.

| Polaris a răspuns:

@username - +1 pentru răspuns.

| CobraLeon a răspuns:

Oare de ce ai pus intrebarea asta, daca tu vrei sa primesti doar raspunsuri care sa fie in favoarea dumnezeului tau...

P.S: Nu intereseaza pe nimeni ce crezi si ce nu crezi tu. In mod normal ar fi trebui sa pui intrebarea iar apoi sa iti spui si tu opinia...

| enverhoxha a răspuns:

Ce legătură are existenţa sufletului cu a lui Dzeu? Poţi foarte bine să n-ai suflet şi Dzeu să existe, sau invers.

| VacutzaRoscata a răspuns:

De acord cu tine

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt de acord cu tine. Dumnezeu ne-a creat, si de noi nu e doar trupul [care dupa moarte se pierde] e si sufletul care ramane... si se duce in cer dupa moarte. PE mine ma cam infricoseaza moartea, pe voi nu?thinking

| username_5501 a răspuns:

Nu suntem mai mult decat un circuit organic facut ca la o mica intrerupere sa cedeze.Si ca ori ce corp organic ca ai facut bine ca ai facut rau tot putrezesti.Nu exista ceva suprem nici o entitate care sa conduca lumea dupa bunul ei plac.Totul se intampla chiar daca vrem sau nu.Asta este nu ai ce sa schimbi.Traieste viata cat mai poti si nu te mai gandi ca trebuie sa faci la vreo zeitate pe plac.Fa ce vrei e viata ta.

| BlackCatGirl a răspuns:

Si eu cred acelasi lucru de fapt nu cred, stiu ca asa e. Chestia aia cum ca oamenii au luat nastere de la maimute nu e adevarata dar asta e doar parera mea fiecare va vedea cand va murii daca Dumnezeu exista.

| JustForMe explică:

Cei care au raspuns de plictiseala sa plece sa se duca in pat si sa dooarma sa le vine mintile in cap! Vreti sa raspundetidoar ca sa bateti joc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e? Ca eu nu il vad. : (

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti fie de bine. De ce ai ipresia ca murim noi de curiozitate sa aflam ce crezi si ce nu crezi tu?

| happyendings a răspuns:

Si eu cred! Te :*

| bebin a răspuns:

Ai atins un subiect care poate aduce multe argumente pro/contra.De exemplu eu cred in D-zeu dar nu in Dumnezeul tau. Nu cred ca a existat minunile din noul/vechiul testament etc. Exista o soarta a fiecaruia si fiecare isi duce greul in spate.
Religia a ucis mai multi oameni decat orice razboi mondial. Unde era Dumnezeu atunci?
Sunt unii care daca intr-un accident de masina isi rupe o mana spun ca D-zeu i-a ajutat si nu s-a intamplat mai rau.Dar hei! s-a intamplat rau: ti-ai rupt o mana si ai lovit masina
concluzia e alta. E bine sa ai credinta. Indiferent in care divinitate.e bine de stiut ca in general lucrurile se echilibreaza. sau cum se spune: dupa ploaie vine soare
o alta idee ar fi ca daca exista D-zeu trebuie sa accepti ca exista si satana.iar daca te uiti in viata fiecaruia vei observa ca facem mai multe lucruri rele decat bune.Deci credem in D-zeu dar traim cum vrea satana. Mai citeste si alte pareri dar e bine sa te crezi in tine

| FunDa a răspuns:

Pai da e asa cum zici tu happy

| florina15 a răspuns:

Desigur ca exista insa sunt putini care cred cu adevarat,, Cei ce cred in Dumnezeu au numai de castigat si daca exista si daca nu exista, insa cei ce nu cred au de pierdut daca exista."

| pokiD a răspuns:

Dumnezeu. eu personal nu prea cred. adica. nici eu nu stiu ce cred si ce nu rolling on the floor cred in el doar cand ma rog la ceva si mi se indeplineste dorinta, in rest. nu cred. acum pana mea'. si noi. suntem un corp. sulfet nu avem. pentru ca suntem romani, suntem zgarciti. asta e' firea noastra happy. Românii sunt un experiment eşuat. oricat de mult am nega asta. toti stim ca este adevărat.

| pokiD a răspuns:

@wales. ce zici tu ma. cine a descoperit frate asta? oh go on bine ca exista mutanti. a murit ioan sau cine ai zis tu. si pe urma a aparut eva si adam. nu? le-a zis si tot asa sau de unde *** stim noi ma ce au zis astia. "sfintii" ca ma apuca toti dracii oh go on