| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa studiez si spiritualitatea.E greu? E frumos? Cum e domeniul?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine studiază Cartea Creatorului Biblia. Citește-o cu rugamintea către Creator sa îți lumineze mintea prin Spiritul Sau astf încât sa înțelegi din ea care e mesajul Lui pentru tine. Eu asa o citesc în fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baftă!
Spiritualitatea nu se studiază, se simte.

| LisaJulie a răspuns:

Ce vrei sa spui cu spiritualitatea? Teologie sau la ce te referi?

| Maliwiskey a răspuns:

Studierea spiritualității poate fi o călătorie minunată și fascinantă. Este un domeniu vast și plin de înțelepciune. Spiritualitatea este o dimensiune importantă a vieții noastre, care ne ajută să ne conectăm cu ceva mai mare decât noi înșine. Poate fi exprimată prin practici religioase, meditație, explorarea interioară sau prin găsirea unui scop mai profund în viață.