| anonim_4396 a întrebat:

1.70 și 58kg la 18 ani e în regulă ca băiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e bine.
Dacă pui ceva pe tine de acum, asigură-te că sunt mușchi, nu grăsime.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vere Decât să faceți mișto nu m ai scrieți că e enervant.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fac mișto, chiar ai greutate bună, "vere".
Mănâncă sănătos și fă exerciții (flotări, genuflexiuni, abdomene), că să rămâi cu un corp tânăr.
Metabolismul tău poate încetini de acum, de aia zic să fii atent la grăsime. Eu din situația ta am băgat vreo 20 de kg în 2 ani, din neglijență, și am scăpat foarte greu de ele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stromeleagul de cit e? Legat de "in regula" nu exista asa ceva. Sa fii tu ok psihic, ca in rest, se poate trece peste multe deficiente fizice.

| laudima22 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"stromeleagul" asta vă interesează pe voi în general. hmm.

| anonim_4396 explică (pentru laudima22):

?

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă nu vrei să ajuți du te in...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laudima22):

Am facut o gluma, ca nu exista "in regula" la nici una.

| newaccountbye a răspuns:

E ok. Mai pune 3 kg ca sa fie diferența de 9 intre înălțime și greutate!