| PinkSugar a întrebat:

Buna dimineata... ce parere aveti am 16 ani 1.70 si 58kg? sunt fata

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ai greutatea ideală! Bravo, ţie! Tot ce trebuie este să te menţi în continuare.

| mona a răspuns:

La inaltimea ta esti ok

| oOSaritaOo a răspuns:

Eşti numa bună. Fetele trebuie să aibă greuteatea cu 10 mai puţin decât înălţimea. Tu ar trebui să ai 60kg, deci e bine. tongue

| Dydy112 a răspuns:

Ai o greutate buna pentru varsta ta si inaltimea.Pentru o buna mentinere te sfatuiesc la mic dejun plin de cereale integrale si fructe.Nu uita sa faci sport! happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eşti foarte ok.
La înălţimea ta ar trebui să ai cu 10-11 kg mai puţin faţă de câţi centimetri ani. Astfel spui dacă vei mai avea un kilogram în plus eşti fotomodel.
Creşterea încetează la 24 de ani.
Pentru a te înălţa fă înot.
Pe curând!

| Mangustă a răspuns:

E bine, desi se poate duce usor in sus dupa Craciun. Dar mai e si forma corpului, sunt unele fete care au soldurile mai late si pare ca au burta chiar daca greutatea nu ar indica asa ceva.

| Flaviucu a răspuns:

greutatea minima acceptabila: 53 kg
greutatea ideala: 63 kg
greutatea maxima acceptabila: 72 kg

| Foxyyyy a răspuns (pentru Flaviucu):

Parca-i un raspuns pentru matrimoniale laughing

| Flaviucu a răspuns (pentru Foxyyyy):

Acestea sunt calculele medicilor.

| emilitalia a răspuns:

Parerea mea este ca stai bine.In general fetele arata bine asa dar atentie la plusul de greutate pe viitor.

| IssabellaLoLa a răspuns:

Ai o inaltime si greutate foarte buna pentru varsta ta big grin
cunosc multe fete carela 16 ani ajung si la 1, 48 laughing si 45 kgwinking
deci ai o greutate si inaltime buna pentru varsta ta big grin

| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Este bine la 16 ani happy dar poti sa mai slabesti happy Oricum stai foarte bine

| Strumpfi a răspuns:

Pai daca e cum spui tu, nu-ti face griji.E foarte bine!:*

| Clape a răspuns:

Esti bine.

| papusika128 a răspuns:

Cred ca ai un corp foarte frumos

| Alexia112001 a răspuns:

E bine