| codrutz0000 a întrebat:

1 Noiembrie 2015

codrutz0000 intreaba:

Salutare! Uitați, de ceva timp, cam 3 luni simt o durere destul de enervanta la incheietura. Totul a început acum 3 luni când m am trezit cu o durere îngrozitoare la mana, însă acum nu mă doare la fel de tare ca atunci, dar tot mă doare și mă încurcă în diferite situații.

Uitați și zona în care simt :http://imgur.com/pQAI5hq

,iar când încerc sa rotesc incheietura trosnește ceva acolo.

p.s. Mă doare în zona Chistului din poza (după mine)

va rog aveți idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BoYkAn a răspuns:

Chist e ceva care creste in anumite zone ca un bob de porumb sau cv de genul nu mai spune in zona chistului. iei o carpa care nu ma trebuie, razi in ea un cartof si stropesti ce ai ras cu spirt iar dupa o impaturesti si ti-o legi ca un ceas la mana. faci asta de 2 ori pe zi, una din dati fiind indicat cand te culci noaptea sa stai cu ea pana dimineata....si dupa ce dai carpa jos incalzesti incheieturile ca la box, gimnastica, etc, chiar daca pocneste nu are nimic, pocneste ca ai lipsa de calciu, ia-ti osteocarede la farmacie si capsule cu ulei de peste si le iei combinate, faci asta 2 saptamani regulat. eu zic ca iti va trece daca nu si nu faci la spital o radiografiewinking