| Whdjxkckdkdfkc a întrebat:

1Am cazut si am niste jurlituri mari pe picior si mana si nu vreau sa-mi ramana cicatrici, intrebarea mea este trebuie sa aplic in fiecare zi pe ea betadina, crema si pudra baneocid?
2 dupa ce se formeaza crusta sau se face buba sa zic asa se intareste mai aplic ceva?
3 si trebuie sa fac si dus ce sa fac ptc daca fac dus se inmoaie
4in cat timp trece ptc incepe scoala si ma cam doare si plus ca m.am lovit la genunci, pe mana da si jos la incheietura piciorului da la incheietura am si buba da mi s-a si umflat ce sa f ac sa se dezumfle ma doare cand merg, abia merg
5 sa merg la doctor, chiar nu vreau sa-mi ramana cicatrice
6 daca este desinfectata bine se poate sa raman cicatruce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Da este o chestie asemanatoare taietuei de cutin, nu cea la deget ci la fata sau corp ramabe pe vecie.