| Danyela73 a întrebat:

Buna tuturor, acum o saptamana mi-am pus piercing in buric. Nu ma mai doare, dar exact unde sunt gaurile este rosu si putin umflat (mai mult in partea de sus). Il curat de doua ori pe zi cu apa oxigenata si mi s-a recomandat sa aplic crema de galbenele. Credeti ca e ok? Imi place sa cred ca se vindeca, deoarece prinde o crusta, dar de fiecare data cand aplic apa oxigenata aceasta se inmoaie si trebuie indepartata deoarece capata un aspect alb. Voi cum v-ati ingrijit in aceasta perioada? Credeti ca crema de galbenele este benefica? Este in regula ca in aceasta perioada inca sa fie rosu si putin umflat in jurul tijei sau am capatat o infectie?
funda :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Aplica betadina de 3 ori/zi, apoi Baneocin pulbere sau unguent de 3 ori/zi. http://www.i-medic.ro/......ercing-cor