| Bo0ogie a întrebat:

Salut Tpu...Astazi m-am lovit la ora de educatie fizica la picior,(fault)la incheietura piciorului, S-a umflat putin si ma doare cand merg... Ceva informatii utile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gheata.

| Kriss96 a răspuns:

Am patit si eu din astea. Trebuie sa ti gheata pe locul respectiv. Sa o pui intr-un prosop si sa o ti acolo 15-20 de minute de mai multe ori pe zi. Plus o fasa elastica si incearca sa stai si sa dormi cu piciorul putin ridicat. Pune o perna sub el. Su bineinteles Hepathrombin. E posibil sa se umfle mai mult. Daca se intampla asta si te doare mai mult de 3 zile mergi la doctor. Nu e de gluma. Poti avea probleme ani de zile daca nu tratezi corect o astfel de problema. Eu sunt patita.

| MDenisee a răspuns:

Gheata, cat mai multa gheata laughing

| Anonimus1110 a răspuns:

E ceva normal... pune gheata peste unflatura sau da cu o crema pe ea

| DennisDMR a răspuns:

Pune gheata

| AndradaI99 a răspuns:

Pune gheata sau te poti da cu ceva crema.