| JosePpPp a întrebat:

2 luni de sala. Pro sau contra CREATINA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Contra,nu exista nici o dovada stiintifica ca suplimentele chiar ajuta cu adevarat cel mult ofera efectul placebo, stiintific cel mai bune proteine din alimentatie nu din suplimente, in plus conteaza intensitatea efortului fizic si proteinele din alimentatie pentru muschi, creatina umfla muschi cu apa atata tot retine apa in muschi daca nu mai iei se dezumfla

| RAY a răspuns:

Eu recomand oua fierte http://www.scientia.ro/......iment.html

| vlady434 a răspuns:

Contra. Daca ti se pare ca ai evoluat bine, in aceste 2 luni, si nu te simti slabit, sau anemic, de ce ai consuma creatina? Cauta pe net efecte, pozitive si negative, si mai gandeste-te inainte de a lua ceva medicamente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru vlady434):

Creatina nu e medicament.

daca nu stii ce e, de ce comentezi?

| vlady434 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am specificat neaparat ca, creatina este medicament. Ma refeream la medicamente in general.

| CMarian a răspuns:

Pro