| Stefan_Andrei_1997 a întrebat:

A apărut o bășica în talpa piciorului de câteva zile dar e neagră. Plina cu sânge. Ce pot sa fac în legătură cu ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca este micuta si nu te doare, ar putea sa ti-o taie mama ta cu un forfecut dupa ce l-a trecut prin spirt/rivanol.
Ori astepti sa se rupa singura.
O zi buna happy

| Tinna666 a răspuns:

Te-ai lovit si sangele nu a avut pe unde sa iasa...cu un ac sterilizat(treci cu flacara unei brichete pe el de careva ori apoi il bagi in spirt)intepi besica si incerci sa apesi usir sa scoti tot sangele

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Cand ma rod pantofii, eu sparg basica, las sa curga sange sau lichid si gata. Se usuca in timp. Trebuie vazut totusi de unde vine problema.