| BoOoMbOnik a întrebat:

A auzit cineva de sucul de salvie ( dieta Prodanca)? Am auzit ca ajuta la slabit. Stie cineva cum se prepara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-salvie
Modul de preparare al ceaiului de salvie: adaugati 2 linugurite de salvie macinata si uscata la fiecare 200ml de apa, lasati sa fiarba la foc, dupa care acoperiti vasul cu un capac 15-20 minute.
Ceaiul de salvie are efect: antinevralgic, hipoglicemiant, coleretic, antisudorific, neurotonic, antiseptic si antiinflamator.
Ceaiul de salvie nu este recomandat femeilor gravide sau care alapteaza si bolnavilor de epilepsie.
http://dr-catalin-luca.ro/......loase.html
http://lataifas.ro/......te-nervii/

| Vi003 a răspuns:

Tot ceaiul e mai bun, baut cu cumpatare!

http://lataifas.ro/......e-prepara/

| MaxINFINlTE a răspuns:

Nu inteleg de ce preferati tot felul de diete si tot felul de prostii in loc sa faceti sport. Alearga in fiecare zi macar 30 de minute. Si o sa fi multumita de rezulatele obtinute (poate ca nu intr-o saptamana dupa cum promit dietele miraculoase, dar in cateva luni imi vei da dreptate in privinta sportului)...nu o lua in nume de rau...

| AnneC a răspuns (pentru MaxINFINlTE):

Subscriu!
Cel mai mult te ajuta sportul, nu dieta. Fa exercitii cardio! Gasesti o multime pe Internet.
Cu dietele risti sa-ti dai metabolismul peste cap.

| AndradaPopescu24 a răspuns:

Se spune Ceai de Salvie nu Suc de Salvie