| flori_8244 a întrebat:

A AVUT CINEVA PROBLEMA CU UN NODUL TIROIDIAN? CARE SUNT CELE MAI BUNE TRATAMENTE ALOPATE SI NATURISTE?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Eu acum 15 ani m-am operat dar acum sunt medicamente naturiste care te ajuta incearca la Calivita international

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu poti primi de la TPU un sfat intr-o problema atat de delicata. Da-i ascultare medicului endocrinolog. Mira

| gabimaris a răspuns:

Trebuie sa ai mare grija cand aplici un tratament, el trebuie sa fie recomandat de medici competenti: zic asta pentru ca o si mai mare dereglare ar face si mai mult rau! Ai grija!

| Filip23 a răspuns:

Incearca si argila, dar sa nu fie nisipoasa, mai "cremoasa" (dupa ce se dizolva). Daca in trei saptamani nu cunosti nimic renunta. Eu am folosit de "Kazastan", de la Bocan, dar s-ar putea sa fie mai buna cea indigena, "de Raciu".

| myckey a răspuns:

Mergi draguta la spitalul militar, la doamna doctor spiroiu.Crede ma ca este foarte foarte buna.mama a avut o problema foarte legata tot de endocrine si dansa a fost singura care a reusit sa o puna pe picioare.este foarte cumsecade si nu e genu de doctora "disperata dupa bani"

| karla19 a răspuns:

Buna, eu sunt diagnosticata cu nodul tiroidian, de 5 ani fac tratament medicamentos. Tratament naturist nu am auzit ca sa-ti dau vreo informatie Eu iau eutirox dar numai cu prescriptie medicala. am fost la BUCURESTI la sp. militar...sunt medici f buni si te poate ajuta cu un tratament adecvat. SANATATE

| bya99bya a răspuns:

Eu nu