Întrebare recomandată | Danielllle a întrebat:

A consumat cineva drojdie de bere? Ce consecinte ati avut?(tin sa spun ca am acnee si as vrea sa ma ingras) o sa functioneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Se fac cure de o luna cu drojdie de bere (4 lingurite pe zi), cu o saptamana de pauza. Complexul de vitamina B, precum si anti-oxidantii continuti de drojdie sunt de un real ajutor pentru imbunatatirea metabolismului celular la nivelul pielii.Pe langa tratamentul intern descris mai sus, se adauga masti obtinute din: 2 lingurite de drojdie de bere, 2 linguri de ulei de masline si 2 linguri de miere lichida. Amestecul se omogenizeaza si apoi se intinde pe ten, unde se lasa vreme de 30 de minute, dupa care se spala cu apa calduta.

| Danielllle explică (pentru xJuliusx):

Merci p-u informatie, am alergie la miere..insa sper ca pe cale interna sa functioneze

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e buna!

| AlexandraGiorgiana a răspuns:

E ft buna pentru acnee.