| EusicutineegalNOI a întrebat:

Am ceva cosuri pe fata si as vrea sa scap de ele cat mai natural. Am tot auzit de dieta cu drojdie de bere. Functioneaza?

5 răspunsuri:
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Pentru cosuri este bun a masca de argila, care o poti cumpara de la farmacie naturista, un pachetel il poti folosi de 2 ori. cel mai indicat este seara sa iti pui masca de argila. se stoarce o lamaie si se pune putin suc de lamie peste argila si se amesteca pina se formeaza ca o pasta dupa care o aplici pe fata. Dupa 20-30 de minute, se clateste fata cu apa rece, se tamponeaza usor cu un prosop si, in functie de obiceiuri, se lasa sa respire sau se foloseste o crema usoara.

| titi_1218 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva dar am auzit ca drojdia cu bere ingrasa...ca sa scapi de cosuri fa o baie de aburi 1 in saptamana si masca de argila...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da, pentru ca si profa de biologie ne-a explicat efectul ei si parea sa aive sens laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau date cu apa termala. asta am folosit eu si e foarte buna nu numai pentru cosuri dar si pentru ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drojdia de bere nu ingrasa, din contra cica te slabeste =). da este chiar foarte bine sa mananci drojdie de bere macar putin dimineata pe stomacul gol, asta daca poti pentru ca are un gust destul de nasol, dar o poti lua cu miere(daca iti place mierea, desigur). si in plus exista si tot felul de geluri&co. prin farmaciile naturiste gen enigma unde vei gasi produse naturiste care te vor ajuta sa scapi de cosuri! multa bafta! happy