| Alexia26 a întrebat:

A cumparat cineva miere de manuka? E buna pentru copii? Am gasit pe acest site https://mieredemanukaoriginala.blogspot.com/......-pret. html si ma intereseaza!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru copii este mult mai indicata si mai usor de cumparata mierea poliflorala, de la apicultorii nostri autohtoni!
In copilarie am adorat la micul dejun painea cu unt si miere, alaturi de o cana de lapte! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand: uleiul de oregano salbatec - foarte eficient! Uncide imediat o gramada de bacterii, geremni si virusi.
Citeste prospectul de aici;
http://www.sanavita.ro/ulei-de-oregano-salbatic.html

Il gasesti in toate farmaciile naturiste, sub diverse branduri.
Cel mai comod ar fi sa-l gasesti la capsule, dar se poate si picaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara,

Mierea Manuka, are proprietăți antibacteriene ieșite din comun, in general tratează infecțiile stafilococ. A fost utilizată și încă este considerată un leac băbesc.

De asemenea, întărește imunitatea și previne infecțiile respiratorii. (Confruntă boala bătrâneții BPOC)

Te ajuta sa ai un somn plăcut și odihnitor și multe altele.

Da, este foarte buna, chiar excelenta pentru copii.

Multă sănătate!

| Manuka a răspuns:

Buna, da, mierea de Manuka este buna pentru copii, insa nu si pentru bebelusi, poti consulta aici lista de beneficii si oferte la miere manuka pret