| lumy4u a întrebat:

A facut cineva anestezie totala pentru o extractie de masea? unde? cum a fost? dau funda, mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acum inteleg de ce-a intrat frica si panica in tine.Intelege, nu toti sunt asa stângaci!

41 răspunsuri:
| lumy4u explică (pentru Trandafirulpasiunii):

Crezi ca mai am curaj?laughing))))

| lumy4u explică (pentru Mariusssssssssssssssssssss):

Spune-i asta dentistului aluialaughing))

| Azµre a răspuns (pentru floresdemayo):

Sau pur și simplu omul știe să facă restul mai puțin asta sau a avut pacient care a leșinat la extracție și numai vrea să se mai întâmple.

| Trandafirulpasiunii a răspuns (pentru lumy4u):

Te cred insa este nevoie pentru ca dupa aia o sa ajungi la oplicatii mai grave si o sa te doara si mai tare dupa aceea.

| lumy4u explică (pentru floresdemayo):

Tu la ce dentist mergi?big grin daca esti din buc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru lumy4u):

N-ai citit raspunsurile mele? Sunt din Sibiu. Daca vii aici te duc la prietena mea, vii cu mine. Si nu simti nimic. Ea e medic dentist.

| lumy4u explică (pentru floresdemayo):

Mersi,dar nu cred ca ajung prin sibiu tongue

| ioanateo a răspuns:

Am avut cate o anestezie pentru cate o masea scoasa. La inceput doare oleaca, ca simti intepatura de ac, ti-o injecteaza, o lasa catva timp apoi scoate maseaua. Sa iti zic: nu doare deloc doar atunci cand iti infige acul in gingie apoi deloc! Dar cand dormi sa iti spun, nu doare, doar ca trebuie sa suporti amorteala de la anestezie! Iti zic adevarul!

| lumy4u explică (pentru ioanateo):

La mine nu a mers asa sad mie mi-a facut 3 injectii, in gingie, langa masea si in cerul gurii si cand a incercat sa imi scoata maseaua ma durea rau si dentistul a zis ca nu intelege de ce inca ma mai doare si a zis sa ma duc la alt destist. deci am nimerit la cel mai prost dentist crying

NOname
| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Sunt foarte mulți stomatologi care nu practică extracții dentare și doar îți fac o trimitere la un specialist în domeniu, chirurg, eventual.

Probabil nu mulți vor să riște și să se complice cu măselele de minte.
Pot apărea tot felul de complicații și nici nu cred că este foarte rentabil pentru ei.

| ioanateo a răspuns (pentru lumy4u):

Probabil nu a avut efectul injectia...