| anonim_4396 a întrebat:

Se face anestezie totala pentru extractie de masea de minte? La ce pret?

6 răspunsuri:
| LuLu246 a răspuns:

Se face doar anestezie locala. Pare rau sad

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În cazul unei extracții dentare, cu siguranță, se recurge la anestezie locală.
N-am auzit niciodată să i se fi făcut cuiva anestezie generală pentru o măsea...
Te va anestezia foarte puternic, încât nu vei simți nici un fel de durere!
Nu trebuie să te temi, trebuie să fii optimist/ă. Dacă imaginația ta e alimentată de gânduri negative, automat, vei simți o "durere" inexistentă, deci imaginară.
Totuși, curaj, doar nu te așează nimeni pe...scaunul electric! big grin

Te costă aprox. 50 lei.

| CorneliaC a răspuns:

Unde s-a mai auzit asa ceva, normal ca e locala!

| d3men7zel a răspuns:

Se poate realiza sub anestezie generala pentru ca este ultimul dinte aparut - al treilea molar, ce erupe intre 17 si 25 de ani sad funda?

| Fayree a răspuns:

~ Anestezie locala, nu-ti fie frica. va fi bine :*. Pwwp si trece. Fundita? puppy dog eyes.

| alexandru112211 a răspuns:

Stai linisit, nu ai nevoie happy Stiu ca ti-e frica si ai prefera sa te adoarma, dar crede-ma mai mult de 30 de minute la dentista nu se sta, si poti rezista 30 de minute in cele mai mari dureri happy Cat despre raspuns, se face de obicei la maseaua de minte sau in cazuri de frica foarte mare, fobii, alergii sau in caz ca anestezia locala nu mai are efect, cum e la mine happy Pur si simplu nu amorteste happy Anestezia nu e prea mult! Funda?

Întrebări recente