| No10 a întrebat:

A folosit cineva Alopexy 5% pentru caderea Părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Bolile bazate pe stres se tratează psihiatric. Alopexy conține minoxidil, care se foloseste la cei ce suferă de alopecie.

| No10 explică (pentru Donsavas):

Păi eu am primit diagnosticul de alopecie difuza

| Donsavas a răspuns (pentru No10):

Este pe baza hotmonala, sa stii, aceasta alopecie. Vorbeste cu un endoctinolog, poate iti prescrie proscar(ajuta f mult in cresterea părului).

| Timidul333 a răspuns:

Salut! Este bun pentru efectul direct de a stopa caderea parului. Singurul aspect contra este ca necesita o aplicare constanta pentru a combate alopecia ( chelia). Daca esti intr-adevar pasionat de forma ta fizica si iti vrei podoapa capilara chiar daca esti predispus genetic sa o pierzi, ai nevoie de aplicari constant ale produsului. Odata ce te opresti din a-l aplica, parul tau va reincepe sa actioneze genetic, si sa "rechelesti". Sper ca te-am ajutat. Zi buna!

| No10 explică (pentru Timidul333):

Nu sunt predispus genetic, mi-a spus doctorul ca poate fi de la stres, maine am sa fac analizele