| anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineva benzi de albire pentru dinti? A functionat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Am folosit dar nu a funcționat decât o zi. Secretul pentru niște dinți albi,este simplu. Trebuie să te speli pe dinți dimineața și seara neapărat,cu o pastă de dinți și o periuță bună.
Pentru albire încearcă să te speli cu sare, bicarbonat sau oțet. Sunt tratamente băbești, dar au succes de fiecare dată. Sunt mult mai bune decât benzile sau orice pastă de dinți. Încearcă și o să vezi efectele de albire.

Numai bine.

| BruneTTe a răspuns:

Da, a functionat dar nu-ti recomand.
1. Benzile sunt micute, ajung numai pentru mijlocul dintilor [ la masele nu ajunge]
2. Nici efectul nu a durat mai mult de 3 luni [ si eu nici macar nu beau cola, darmai` sa fumez - zic asta pentru ca lucruri de genul ingalbenesc dintii]
Mai bine aduni incet incet bani si mergi la stomatolog. Sau folosesti o pasta pentru albire. Chiar nu meritathinking

Răspuns utilizator avertizat
| TC3 a răspuns:

Am folostit eu benzi de inegrire, da` nu a mers laughing

| AnMa a răspuns:

Nu stiu... dar eu am folosit otet... adica mi-am periat dintii cu otet big grin si a mers big grin