| Mariana_Ballu_1952 a întrebat:

A folosit cineva M.S.M -solaris de la SECOM -pentru artroze, spondiloza lombara, dureri diverse de4 articulatii,sau pentru alte afectiuni? -am si pb cu sistemul l; imfatic -edeme ale gleznelor - as dori sa stiu daca este util,daca ati luat si a dat rezultate,cat a durat la dvs cura cu acest produs -banuiesc,ca in anotimpul rece --am cumparat azi acest produs la sugestia medicului de familie, dar doream sa cunos si la alte persoane, daca au fost multumie si cate tuburi au consumat - va multumesc anticipat daca doriti sa ma ajutati cu un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mirxxx a răspuns:

Buna ziua.
Eu le iau din primavara pentru durerile articulare. Fiind un supliment alimentar pe baza de plante, nu au acelasi efect la toate persoanele. La mine, au mai redus din dureri, dar nu foarte mult. Le-am mai luat si in combinatie cu Artrostop si pot spune ca am mai renuntat la Arcoxia, Ibuprofen. In timpul verii am facut pauza 2 luni. Eu zic sa incercati sa le luati ca rau oricum nu va fac. Multa sanatate!