| Mariana_Ballu_1952 a întrebat:

Am 60 de ani, consum de 3 luni si jumatate fructe de goji si ma simt f.bine -avand o cocxartroza si o spondiloza lombara,mergeam f. greu,adica aveam dureri mari la mers -ma simt si mai activa,mi-a scazut considerabil pofta de mancare ( eu fiind cam supraponderala!) - as dori sa primesc diferite impresii de la cei,care au consumat si in ce afectiuni v-au ajutat aceste fructe!- dvs cum tineti aceasta cura,cate luni -sau se consuma fara limita de timp? va rog sa-mi spuneti si dvs parerile si sfaturile, bineinteles de la persoane trecute de tinerete pentru ca cei tineri, nu cred ca consuma! -va multumesc pentru raspunsuri si multa sanatate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ben00 a răspuns:

Habar n-aveam ca ajuta si la coxartroza; sa-i iau si eu lui maica-mea.

Sunt fructe, nu medicamente, nu cred sa aveti probleme.

| Mariana_Ballu_1952 explică (pentru Ben00):

Sunt fructe si nunumai atat!-sunt cel mai puernic detoxifiant din lume!- da, nu ma mai dor picioarele dupa aprx. 4 luni de cand consum -intra pe google si citeste - succes!