| roxyroy a întrebat:

A folosit cineva nicoret? Vreau să știu dacă poti sa te lasi de fumat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,ajuta dar nu e suficient. Iti trebuie pastile de la psihiatru pentru dependente.

Răspuns utilizator avertizat
| Danielaluiza a răspuns:

Salut! Hai sa o luam logic.
Esti dependent de țigară adică de nicotina. Țigară iti da doza de nicotina de care ai nevoie dar prin fumul pe care îl inhalezi care conține substanțe toxice.
Nicoret in schimb, iti da doza de nicotina fara sa inhalezi substanțe toxice. Intrebarea mea este.
Dacă ești dependent de țigară, nu vei fi dependent de Nicoret?
Pentru a te lasa de fumat : ambiția e secretul, tu trebuie sa invingi tigara, nu ea pe tine! Cunosc oameni ce si au facut si operații pentru a se lasa de fumat si nu au reușit. Asa ca totul depinde de ambiția ta, de cat de puternic esti! Succes!

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Danielaluiza):

Voi stiti ca eu am fumat tigare electronica timp de 4 luni si pe urma m-am lasat complet si nu mai am treaba cu tigarile deloc si nici cea electronica nu mai fumez azi!

| roxyroy explică (pentru iwefgOficiall):

Oooo super doar ca eu nu pot fuma electronica fiindca mi se face rau?

| roxyroy explică (pentru Danielaluiza):

☹Sper sa reusesc