| カルメン a întrebat:

A folosit cineva pastile pentru slabit? Daca da au avut vreun efect?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand produse naturale care sa nu aiba efecte secundare http://aloeveraforever.ro/

| gHelena a răspuns:

Draga mea, pastilele pentru slabit nu sunt recomandate in nici o dieta, fie ele si naturiste. Daca vrei sa slabesti sanatos si sa te mentii la greutatea ideala, urmeaza aceasta dieta: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/dieta_mere_diete_mere. Desi kg vor disparea mai greu, aceasta dieta iti asigura atat rezultate vizibile cat si energia necesara organismului in acest sezon. Un gand bun, Elena.

| Jadis a răspuns:

Uite pastilele te ajuta sa slabesti, dar nu iti recomand. Medicamentele pentru slabit reprezinta o atractie pentru multe persoane, in special pentru femei, in dorinta lor de a-si suprima pofta de mancare. Altfel, folosirea permanenta a acestor medicamente creeaza dependenta, duce la dereglari de metabolism, etc. Parerea medicului este singura in masura sa recomande sau nu administrarea acestui tip de pastile. Sfatul medicului: Cea mai buna metoda de pierdere a excesului ponderal si de mentinere a unei greutati sanatoase este aceea de a urma o dieta echilibrata, controlata, care sa imprime si imbunatatirea obiceiurilor alimentare, precum si exercitiul fizic zilnic. Si te ajuta sa slabesti, asta e singurul avantaj, iar dezavantajele ti le-am zis mai sus, sunt destule si grave. Acum e alegerea ta. Daca chiar insisti sa ai pastile de slabit atunci mergi la farmacie si o intrebi pe doamne de acolo ce iti recomanda, pentru varsta ta.

| Ciresikaaa a răspuns:

Nu am folosit dar iti spun din auzite ca nu sunt sanatoase poti face ulcer pentru ca ele iti alunga pofta de mancare si nu e bine de loc mai bine ti un regim frumos si gata acum eu asa am facut si in 3 luni am slabit 7 kg. kiss

| mAkE_2626 a răspuns:

Salut. Da a folosit mama, si crede-ma a slabit, dar te duce intr-o stare de vaide tine.Ma-i bine faci sport, sau altceva, dar te rog si crede-ma nu lua pastile de slabit, fac rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti din alea te faci cat batoza mai rau. te sfatuiesc sa ti un regim.

| feldo a răspuns:

Se poate slabi si cu pastile de slabit
http://leadbit.biz/WELV

| raluk_8269 a răspuns:

Da si nu.Pastilele de slabit fara dieta nu au nici un efect.
Ma rog, ar fi ceva, dar nu cred ca ti le va da cineva fara reteta.Numele pastilelor ar fi Regenon. Dar nu te sfatuiesc sa le folosesti.au multe efecte adverse.

| Ioana_2904 a răspuns:

Am folosit astfel de pastile, au avut un efect dezastruos ...Recomand Cura de slabire si vindecare cu Agaricus Milena, detalii pe site sanoo.ro
sau e-mail: ioana.bobocea@yahoo.com