| aurel20 a întrebat:

A folosit cineva spirulina? Se spune ca daca e luata imediat dupa masa ajuta la ingrasare. VA ROG SA MI CONFIRMATI DACA E ADEVARAT SAU NU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Este buna pentru organism, se ia dupa masa 2/zi nu te ingrasi daca mananci sanatos.

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Spirulina e un supliment alimentar, ininte de a folosi asa ceva e bine sa intrebi un medic.

| carminaburana43 a răspuns:

Spirulina este un extract din alge cultivate verde albastrui contin mai multa clorofila decit orice alte alimente in general, spirulina are efecte de intretinere si tonifiere, fiind utila pentru tratarea unor deficiente, dar, totodata, ofera o actiunede "curatare" a organismului. Cei cu un organism slabit, sau care asimileaza greu hrana o pot folosi, datorita proprietatii de a fi usor digerata si absorbita in organism. Spirulina este folosita in tratamentul anemiei, hepatitelor, gastritelor si altor procese inflamatorii, al diabetului, hipoglicemiei, obezitatii, malnutritiei, in tonifierea pielii si in afectiuni cronice ale pielii; imbunatateste imunitatea.
Dar, este contraindicata pentru bolnavii cu edeme (care retin apa) sau blocaje ale fluidelor ce iriga abdomenul inferior.Este utilizat si pentru intarirea tesuturilor inimii si impotriva deprecierii arterelor, putand proteja sistemul vascular prin reducerea grasimilor din continutul sangelui.

| starchewer a răspuns:

Nu prea poate ajuta la ingrasare ...pentru ca e recomandata obezilor... iar daca obezii se mai ingrasa... nu e de bine deci nu cred ca poate ingrasa... poate in supradoze... ceea ce oricum nu e recomandat ...ar trebui sa mergi la doctor daca vreice va pentru ingrasat sau nu... sau poate un inlocuitor pentru spirulina.

| just4fun_8801 a răspuns:

Spirulina Spirulina sau alga verde de plancton este cea mai bogata sursa naturala de clorofila si de minerale chelatizate ca: fier, calciu, zinc, potasiu, magneziu si de vitamine A si B Complex; contine fenilalalina, care actioneaza asupra centrului apetitului din creier, diminuind senzatia de foame si mentinind constant nivelul glucozei din singe. Datorita acestor proprietati este un bun adjuvant in regimurile de slabire.

Daca doresti sa te ingrasi foloseste weightgainere

| danielaxyz a răspuns:

Da,si pe mine m-a ingrasat, o sa iau fara pauza, eu iau cate 2 capsule deodata dupa pranz si cina, dimineata nu mananc

| viki a răspuns:

Stiam ca spirulina este buna pentru slabit...

| cristi27 a răspuns:

Asa am auzit si eu dar cel mai bine cere sfatul unui medic sa nu ai si altfel de probleme apoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vreti sa va ingrasati? din poza nu pareti subponderal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa e dar trebuie sa mananci foarte mult si peurma trebuie sa iei spirulina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un copil care are 43kg la inaltimea de 1m si 56 si vreau sa ma ingras cu spirulina dar nu sunt sigur daca intr-adevar ingrasa.Sami spuna si mie cineva cum ma ingras mai rapid fara sa imi distrug ficatul.Va rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...pe mine m-a ajutat sa iau cateva kg in plus.chiar are efect, daca "respecti" programul...pentru ingrasare se ia imediat dupa masawinking

| bibi_9393 a răspuns:

Te ingrasi daca o iei imediat dupa ce mananci, si slabesti daca o iei inainte cu jumate de ora de a manca.si eu sunt slabuta si iau de 3 saptamani dupa ce pap si mergetongue...bafta