| DarkGirl a întrebat:

Am auzit ca spirulina este pentru slabit si nu da efecte adverse, a folosit cineva? e buna? si trebuie luata cu jumatate de ora inainte de masa dar trebuie sa iti pastrezi zilnic orele?

2 răspunsuri:
| alabala_4392 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu andrei. N-am auzit de spirulina folosita in curele de slabire. Nu inteleg ce e in capul vostru ca vreti sa luati pastile pentru. slabit. E sinucidere curata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spirulina este un supliment alimentar foarte des folosit obtinut din cartilagiu de rechin daca nu ma insel. pentru slabit nu cred si nu am auzit pe cineva sa-l folosesca. orice supliment alimentar care este folosit pentru a slabi are efecte adverse care chiar daca nu sunt imediate vor aparea pe termen mediu. eu unu sunt impotriva lor, recomand mai degraba un regim alimentar prescris de un nutritionist, combinat cu mult sport.