| Jawsz a întrebat:

Ați avut vreodată depresii? Cum ați trecut peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Am avut. Am 13 ani, apropo. Cand intram in crize de plansete, adica cand plangeam de la nimic, mancam la greu ciocolata neagra, si imi trecea. Sau cand pur si simplu simteam golul ala in corp. Ca si cum iti lipseste ceva, dar nu stii ce. La fel, mancam ciocolata neagra, si reuseam sa trec peste.
M-a ajutat foarte mult ambitia mea. Mereu imi ziceam: "Cine sunt eu? De ce sa ma las doborata de o boala? Eu pot trece peste si o voi face!" Si tot asa. Ma incurajam singura. Incet, incet am trecut peste. M-am vindecat. Degeaba unii se duc la psiholog, sau iau tot felul de medicamente care fac mai rau. Tot ce trebuie se afla in interiorul lor. Orice boala se vindeca cu ajutorul ambitiei. Sper ca ai gasit ajutor in raspunsul meu. Cu placere.