| A_7153 a întrebat:

Buna happy ati avut vreodata afte in gura thinking daca da cu ce va trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| eni a răspuns:

Glicerina boraxata de la farmacie.

| Delia a răspuns:

Da, fetita mea a avut.Am tratat-o cu Ossidenta concentrat.Se pune pe betigas de urechi si se tamponeaza locul cam de 4-5 ori/zi.Ustura putin, dar e suportabil. Dupa asta nu se mananca sau bea cam 1 ora.

| georgianna a răspuns:

Stamicin comprimate sau mai bine stamicin cu glicerina gata preparat.Se gaseste in orice farmacie, pret modic. Faci gargara, scuipi.Garantat trece!

| AlinSUNT a răspuns:

Pei e un unguent eu nu am avut dar un prieten a avut si s-a dat cu un unguent dar nu stiu cum se numeste! plz da-mi o funta

| LaLaLakin a răspuns:

Da, am avutfrustrated.
Pai am luat un spray, si cu glicerina.
Spray-ul se numea Dr. Geske AntiViral :d.

| alina_7294 a răspuns:

Este buna glicerina o gasesti la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am dat cu benzina pe buze dupa care le-am dat foc...imediat au disparut aftele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glicerina(speciala de la farmacie)Din pacate nu-mi mai amintesc denumirea.Si gargara cu bicarbonat de sodiu(dezinfecteaza). Succes!

| F_5241 a răspuns:

Salut!
Pune pe o bucatica de vata cateva picaturi de Propolis si pune pe afta.Nu-ti va trece din prima dar tine in fiecare zi o bucatica de vata pe afta cateva minute si in scurt timp iti va trece ...Si eu am avut si asa mi-a trecut.winking

| anca35 a răspuns:

Bunahappy
da eu am avut de multe ori
pai s-au vindecat cu timpul intr-o aptamana iti trec asa ca stai linistitawinking