| anonim_4396 a întrebat:

A început să ma înțepe prin zona ovarului stâng. Când stau pe pat iar dupa aceea mă ridic in picioare mă înteapa rau ovarul stang. Care credeți ca este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O posibila inflamare a ovarului respectiv provocata de o infectie incipienta poate sa provoace simptomele amintite. Cu ajutorul unui test rapid Veneris poti afla daca s-a produs o infectie si de ce natura este aceasta in cazul in care rezulta ca exista asa ceva. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai nisip la rinichi si rezoneaza durerea spre ovar, numai o ecografie abdominala ar descoperii cauza. Ce varsta ai?

| Lorlor123 a răspuns:

Câteodata ma inteapa usor si sanii, au aparut niste vene albastre mai pronuntate.