| HappyCandy a întrebat:

A ineput sa apara pe corpul meu diferite bubite, sunt mici si de culoarea pielii pe virf putin roze. Ele au aparut mai rar pe fata, dar mai des pe nas miini.Nu poate fi varicela, stiu sigur. Dar la noi in magazine au aparut niste bomboane ceva de genul un pai si cu dintii scoti bomboana din el, l-am gustet o data dar nu vroiam insa parca corpul singur ma trimitea sa mai cumpar. Poate fi de la ele, dar pote fi din cauza ca am inceput sa ma dau cu uulei de ricin ori ca pisica mea a nascut si mult ma jucam cu ei. Mai pe scurt de la ce au putut aparea si cum as putea sa le tratez. Vreau raspunsuri de la un specialist nu de la un copilas de 9 ani care vea sa mai primeasca o funda si nu stie cum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

De când ai bubele? Poate că ai vreo formă de rubeolă sau chestii de genul. Du-te odată la medicul de familie, dacă e ceva grav te trimite el la un specialist happy

| Ela_4663 a răspuns:

Nu sunt nici specialist, nu am nici 9 ani, nu vreau nici funda, dar te sfatuiesc sa consulti un dermatolog, sau du-te la medicul de familie, poate fi o alergie. happy

| Canndy a răspuns:

Sfat: Du-te la medic! Eu cred ca ai alergie la ceva, nu stiu!

| Nagy_Andreea_1996 a răspuns:

Uite,acele jeleuri erau foarte bune si pot crea dependenta si fiindca i-au aparut bubite pe corp poate este alergica la coloranti, exact asa mi s-a intamplat si mie cu niste bomboane apoi a inceput sa imi apara bubite pe tot corpul si un pic umflat la gat