| alexutzudorian a întrebat:

A luat cineva pastile de la psihiatrie? Cum a fost? Ce efecte a avut? Scria pe internet ca cica medicamentatie+terapie ar fi cel mai indicat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Pastilele au fost, nu a fost.
Medicamentatie+terapie, zici.
Ordinea corecta e terapie+medicamentatie.
Pana nu iti recomanda psihiatrul ceva nu ai de ce sa te gandesti cum ar fi. rolling eyes

| alexutzudorian explică (pentru blackann):

"cum a fost" adica experienta in sine, ce conteaza ce ordine ca nu inteleg, de ce terapie+medicamentatie ci nu invers? ca nu-i vad rostul.

| blackann a răspuns (pentru alexutzudorian):

Cum iei medicamentatia fara terapie? Cine iti prescrie reteta? Cine iti face analizele sa vada daca e ok sa iei tratamentul respectiv? Cunosc oameni care si-au pierdut parul si unghiile de la tratamentul gresit, asa ca nu le lua dupa ureche!