| Sportacus123 a întrebat:

A luat cineva Prozac? Cum v-ați simțit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GindilaAna a răspuns:

Buna, eu iau sun numele de fluoxetine 20mg de 2 ani. Mi-a salvat viata, pot sa zic. Sunt singura de 11 ani in Anglia si mi-am piedut toata familia acum doi ani a murit mama si dupa am inceput cu Prozac. Eram la pamant depresie majors nu imi doream sa ma mai trezesc dormeam non stop plangeam, eram goala in interior. E f bun tratamentul dar dupa o luna simti cu adv ca te ajuta.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

M-a ajutat o perioadă de câțiva ani după a trebuit sa îl schimb cu un alt antidepresiv.

| Eireann a răspuns:

In UE se vinde, doat cu reteta, sub denumirea generica de fluoxetine (Prozac e nume commercial si se vinde in SUA). E mai putin folosit/recomandat decat sertraline (in SUA i se spune Zoloft).