| AvalohAlyn a întrebat:

A luat cineva vitamine si a simtit ca are mai multa energie? Te energizeaza vitaminele? Ce marca ati luat? V-a ajutat in legatura cu energia sau asa in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wordofthat999999 a răspuns:

Salut! Iti spun din propia experienta ca da... iti da energie. Am avut acum ceva timp o anemie foarte puternica de ma simteam ca nu ma pot da jos din pat din cauza unor carente. Este foarte bine si sanatos sa iei vitamine ca anemia este foarte dura dar nu stiu daca ai sau nu anemie dar daca tot ai intrebat banuiesc ca da, ar fi bine sa faci si niste analiza sa stii mai exact de ce ai nevoie. Eu am facut analize acum o luna si ceva si am avut lipsa de calciu, fier, magneziu, potasiu etc si dupa ce am luat tratament cu toate astea am inceput sa ma simt chiar foarte bine nu 100% dar e foarte ok, oricum au nevoie de timp aceste vitamine ca organismul sa-si revina in totalitate, dar 50% mi-am revenit si ma simt chiar ok... desi totusi nu neglija ca daca iei vitamine faci ce vrei, trebuie sa ai grija de tine gen sa mananci si sanatos cat de cat sa nu stai prea mult in soare sau sa faci efort chiar daca esti in tratament, lucrurile astea le faci cand iti revii 100% sa faci diverse chestii care iti obosesc organismul iar pana atunci esti scutit/a. Eu iti recomand vitamine nemțești de la "dm" se numesc "das gesunde" i-ale cu incredere sunt foarte bune si nu te mai simti moale ai energie dar asta o sa vezi cu timpul dupa ce respecti o perioada tratamentul gen dupa 3 luni sau mai mult sau mai putin depinde cata lipsa de vitamine ai in organism. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prefer să-mi iau vitaminele direct de la sursă, în forma lor naturală, consumând fructe, legume, seminţe, nuci...

Bula
| Bula a răspuns:

Vitaminele nu contin energie.
Energia se ia din alimente, iar vitaminele au rol de catalizatori si regulatori in organism.

Natura ne ofera suficiente vitamine sanatoase, doar trebuie sa ne intindem mana dupa ele: fructe, legume, razele soarelui asigura necesarul nostru, trebuie doar sa le folosim si consumam destept.

| iAMVi a răspuns:

Am luat eu acum ceva timp dar n-am sesizat nicio diferenta.
Trebuie sa iti faci analize de sange sa vezi ce deficit ai. Sa zicem ca ai deficit de vitamina B6, dup-aia iei vitamina B6, probabil atunci vei simti o inbunatatire.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Da, vitaminele potrivite îți dau energia necesară. Îți recomand: https://www.comenziforever.ro/......-kids-ID28

| Marylen a răspuns:

Eu am luat Neurergin si m-am simtit super bine.