| SilentRain a întrebat:

A mai avut cineva astfel de simptome?
Dureri de cap, stare de voma, înțepături inimă, amețeală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, si nod in gat. Parea ca ma apropii de AVC, sau am facut deja.
Am luat calciu dupa ureche, mi-am dat demisia si mi-am revenit.

| relian a răspuns:

Ai covid, ce mai intrebi laughing orice afectiune in ziua de azi e covid, in fiecare zi apare alta forma.Alta afectiune,boala nu mai exista, toate is deja eradicate, a mai ramas asta covid, daca il dam si pe asta gata, deja o sa fim nemuritori laughing

| trophin a răspuns (pentru relian):

Unde covid... E maimutaREALA acum

| trophin a răspuns (pentru relian):

Maine o sa avem boala rechinului, după sânge, puțin, atacam orice, oriunde

| Freya1 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu neapărat aceste simptome dar da, mulți se plângă perioada asta de inima, stomac etc.
Eu personal am făcut un ekg zilele astea.

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic și sa îți păstrezi calmul, pentru ca cel mai probabil e de la căldură.

| LoveSleep a răspuns:

Te-ai certat cu gagica-tu (dureri de cap) pentru ca a aflat ca esti gravida (stari de voma) si te-a socat cand ti-a spus da faci avort (intepaturi inima), asa ca ti-ai inecat amarul in alcool (ameteala).

Asta explica toate simptomele tale.

| Dismally a răspuns:

Ameteala si intepaturi in inima am avut dar trebuie sa mergi la un medic, ar putea fi orice, chiar si stresul.

| Brizbriz a răspuns:

A doua zi dupa o crima de beuta cu prietenii, da

nu ai baut, atunci MERGI LA DOCTOR, CA E GRAV, nu conteaza ce ai, DAR E CLAR CA E **GRAV**

Răspuns utilizator avertizat
| Jus7t a răspuns:

Sfatul meu este sa suni la 112, fara gluma.
Acele intepaturi poate fi serioase.
https://www.healthdirect.gov.au/chest-pain

| SilentRain explică (pentru Jus7t):

Da. probabil că o să merg și la medic
Am întrebat și eu așa de curiozitate

| trophin a răspuns (pentru Jus7t):

Eu zic mahmureala. Sâmbăta seara, cald afara, nunti, petreceri, a ajuns acasă dimineața, a dormit, și s-a trezit tot amețit, apoi s-a instaurat mahmureala. Nu o sa doarmă, pentru ca îl sperie gândurile și durerile pe care și le provoacă.
O cana de ceai, mers la toaleta, folosirea hârtiei igienice cât mai mult... Sa scape de ce are în mate, aia ii provoacă vomă.
Dacă e asa îl rog sa confirme... Dacă nu scuze

| Jus7t a răspuns (pentru SilentRain):

Mda, am sters partea cu medicul, am zis sa las doar partea cu ambulanta.
Mi se pare ciudat ca te ia din senin chestii de genu, m-am informat putin si poate fi grav, dar da, poate sa nu fie nimic, insa cine iti poate spune sigur?
Daca ti-a mai trecut, mna, nu stiu, dar tot trebuie sa mergi la medic.

| Jus7t a răspuns (pentru trophin):

laughing) Poate nici nu a baut macar.

| Jus7t a răspuns (pentru SilentRain):

Si apropo, daca bei cafea, poate sa iti dea si aia la cap in caz ca exagerezi. Nu stiu daca asa, dar ca idee.

| trophin a răspuns (pentru Jus7t):

Da domn. Dar nu a negat și nici nu făcut vreo dispoziție fata de mine

| trophin a răspuns (pentru Jus7t):

O ciocolata calda

| SilentRain explică (pentru Jus7t):

Mă ține așa de-o săptămână, mă lasă pentru puțin timp
Am redus considerabil cafeaua, la asta m-am gândit și eu dar se pare că nu-i de la cafea

| SilentRain explică (pentru trophin):

Nu consum alcool sub nici o forma
Și totuși am încercat să beau apa și ceai, nu a funcționat
Am crezut că am mâncat ceva mai puțin ok, dar nu-i nici de la asta

| trophin a răspuns (pentru SilentRain):

Căldură, insolație. Poarta o șapcă. Nu sta curent acum. Poți sa faci un exercițiu respirator, sa oxigeneze creier, sa circule sângele

| trophin a răspuns (pentru SilentRain):

Nu purta acum șapcă happy când ieși

| SilentRain explică (pentru trophin):

N-am stat in soare, nu-i nici asta

| Jus7t a răspuns (pentru SilentRain):

Nu stiu de ce nu primesc notificare cu reply-urile tale.
Ah, mda, si de ce nu mergi la medic? Cica "probabil o sa merg si la medic", mai bine schimbi in "ma duc maine".

| SilentRain explică (pentru Jus7t):

Pentru că nu știu dacă îmi permite programul de lucru, și cum sunt într-o țară noua până reușesc să fiu cu toate actele la zi, nu prea am cum să mă duc random la medic

| trophin a răspuns (pentru SilentRain):

Atunci ai stat în bătaia AC cu geamurile deschise

| SilentRain explică (pentru trophin):

Mă unde ți-ai luat tu doctoratul că mă omori cu răspunsurile astea laughing)
Mai întâi mă faci alcoolista, pe urmă bătută în cap de soare și acum mă faci tâmpită
Cum sa stai cu AC și geamurile deschise?

| Jus7t a răspuns (pentru SilentRain):

Am inteles.
Multa bafta in tara aia in care te-ai dus thinking

| SilentRain explică (pentru Jus7t):

Mulțumesc, chiar o să am nevoie de vreo 3 tone de "bafta " :]

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Am avut da nu pe toate deodată

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Am fost la mediul de familie sunt sănătos tun nu am nimic mi-a zis sa las dulciurile ca nu sunt bune da de ce nu mergi la medicul de familie?

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Da,esti obosit rau,nu mai fa efort.
mananca bine bine orice poti manca din cauza vomei,hidrateaza-te,odihneste-te mult mai mult decat o faceai si esti bine dupa.
eu as incepe de acum, bafta
Incepe cu somnul, dormi cateva ore, dupa mananca, bea apa si dormi iar

| MorcovMajestic a răspuns:

Da, nu spun nimic simptomele astea