| anamaria82726 a întrebat:

A mai avut cineva probleme cu bubitele rosii de pe coapse si maini? Stiti cum as putea scapa de ele? Tin sa mentionez ca am o iginena ok, fac dus zilnic si le am de ceva ani. Cele mai multe am pe coapse si maini, dar mai sunt si pe abdomen si pe picioare mai jos. Nu sunt de la epilat ca nu m-am epilat niciodata pe zona de sus a mainilor si pe partea din spate a picioarelor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Indicat ar fi sa mergi la doctor si sa vezi care este problema. Nu e normal sa stai asa atata timp.

| Carolina1972 a răspuns:

Am avut. Dar bubitele alea pot aparea si de la transpiratie sau de la iritatitie, piele fiind sensibila se poate irita de la un pantalon sau blug.

| DoroteeaH a răspuns:

Uh, dacă nu este boala, poate fi o iritație persistenta, sau, cum am pățit eu, o alergie ușoară despre care nu știi.
Eu recomand sa consulți un medic, pentru detalii reale și concrete.