| Hellobello a întrebat:

A mai luat cineva duphaston? E adevarat ca ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU pastila Duphaston provoaca ingrasarea unora dintre femeile care il folosesc, ci totul se datoreaza pur si simplu faptul ca una din componente din compozita pastilei Duphastone provoaca si induc in organism si subconstientul femeii senzatia de foame. Cele care nu se pot impotrivi acelei senzatii si vor mananca in nestire, bineinteles ca se vor ingrasa, dar numai cele care vor continua sa manance in continure la fel ca si inainte de tratament.Este valabil si in cazul pastilelor anticinceptionale. Multa sanatate!

1 răspuns:
| urseyul a răspuns:

Depinde de organismul tau sunt medicamente care intr-adevar daca le iei te ingrasi dar nu se aplica la toata lumea